Ribery Zidane'ı örnek alıyor

Ribery Zidane'ı örnek alıyor.17478
  • Giriş : 09.06.2008 / 14:53:00

Fransa milli takımının ve Bayern München'in yıldız oyuncusu Franck Ribery, hedefinin Avrupa Şampiyonluğu olduğunu söylerken, Zidane olağanüstü birisi olduğunu ve kendisininde onun bir kariyeri olmasını istediğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ribery, Alman ''Frankfurter Allgemeine Zeitung'' gazetesinde yayınlanan röportajında, Bayern München'e gelmeden önce sadece Türkiye Kupası'nı kazandığını, daha sonra Bayern München ile Almanya Lig Kupası, Almanya Kupası ve Almanya Şampiyonluğunu kazandığını belirterek, ''Tek hedefim var. Avrupa Şampiyonu olmak istiyorum. Bu, harika geçen bir sezonu taçlandırmak için mükemmel olur'' dedi.

Fransa milli takımına son aylarda, takıma yeni bir hava getirecek genç oyuncuların çağrıldığını ifade eden Ribery, buna örnek olarak Olympique Lyon'un oyuncusu Karim Benzama'yı gösterdi.

Ribery, ''Çoğu zaman Zinedine Zidane ile kıyaslanıyorsunuz. Onun halefi olacak mısınız'' şeklindeki soruya karşılık da ''Zidane olağanüstü biriydi ve onu kopya etmeye çalışmıyorum. Bu mümkün değil, anlamı da yok. Ancak onun gibi kariyerim olmasını istiyorum'' şeklinde konuştu.

AJANSSPOR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious