Ribery'den G.Saray'a para gelmiyor

  • Giriş : 25.04.2007 / 00:00:00

CAS, sözleşmesi sona ermeden Galatasaray'dan Marsilya'ya giden Franck Ribery için tazminat isteyen sarı-kırmızılı kulübün talebini reddetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS), 2005 yılında sözleşmesi sona ermeden kulübü bırakan Fransız oyuncu Frank Ribery ile ilgili olarak tazminat talebinde bulunan Galatasaray'ı reddetti.

Mahkemenin, Galatasaray Fransız futbolcuya ödemelerini zamanında yapmadığı için Ribery'yi haklı bulduğu ve kulübün tazminat talebini geri çevirdiği belirtiliyor.

Ribery, 2005 yılının Ocak ayında Galatasaray ile 3.5 yıllık sözleşme yaptı, ancak birkaç ay sonra ödemelerdeki gecikmeyi gerekçe göstererek Marsilya ile mukavele imzaladı.

Galatasaray yönetimi bunun üzerine Ribery ve Fransız kulübü aleyhinde FIFA nezdinde hukuk mücadelesine girişmiş, dava sürerken Fransız kulübünün anlaşma tekliflerini geri çevirmişti.

FIFA Uzlaştırma Komitesi'nden sonra CAS'a yaptığı başvurudan da sonuç alamayan Galatasaray, Marsilya'dan 10 milyon euro tazminat istiyordu.

Galatasaray'ın bonservisi için Metz'e iki milyon euro ödediği 24 yaşındaki Ribery, sarı kırmızılı kulüpten ayrıldıktan sonra Marsilya'da büyük çıkış yakaladı ve 2006 Dünya Kupası'nda finale kadar yükselen Fransa milli takımının kilit isimlerinden biri oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious