Ricardinho: Meyveleri toplamaya başladık

  • Giriş : 13.02.2007 / 00:00:00

Beşiktaş'ın Brezilyalı oyuncusu Ricardinho, ligin ikinci yarısında çalışmalarının meyvelerini toplamaya başladıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ricardinho, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, ligin ikinci yarısında takımın performansının artmasıyla ilgili olarak, "Bizim için normal bir durum. İlk yarı yeni oluşan genç bir ekiptik. Belli bir alışma süresi geçirdik. Şimdi de çalışmamızın meyvelerini topluyoruz" dedi.

Takımın ikinci yarıda çok koştuğunu ve iyi mücadele ettiğinin belirtilmesi ve bu değişimin nedenlerinin sorulması üzerine Brezilyalı futbolcu, "Baştan beri koşuyorduk, ama şimdi doğru yerlere koşmaya başladık. İkinci yarıda yavaş yavaş taşlar yerine oturdu ve şu an problemimiz yok" diye yanıt verdi.

ŞAMPİYONLUK KONUSU

Ricardinho, hedeflerinin şampiyonluk olduğunu vurgulayarak, "Önümüzde daha çok maç var. Şu anda ligdeki pozisyonlara göre konuşmak erken. Hedefimiz şampiyonluk, ama maçlarımızı adım adım düşünüyoruz. Önümüzde uzun bir lig var" diye konuştu.

Ligin ilk yarısında çok fazla forma şansı bulmadığının hatırlatılması üzerine Ricardinho, "Alışmam tabii ki biraz süre aldı. Yeni bir ülkeye ve futbol stiline alışmam için bir süre gerekti. Bunun dışında bir problem yoktu" dedi.

Futbol karakterinin daha çok hücuma dönük olduğunu ifade eden Brezilyalı yıldız, "Futbol karakterim hücuma dönük, ama bu demek değil ki defans yapmıyorum. Her zaman böyleydim. Daha çok atak bölgesinde görev aldım"

Şu ana kadar ligde kendisini en şaşırtan şeyin ne olduğu sorusuna Ricardinho, “Gaziantepspor maçındaki saha koşulları benim için değişikti. Bu saha koşullarında futbol oynamak benim için çok zordu. Teknik bir ekip iyi bir sahada daha iyi oynar. Futbolcular iyi sahalarda oynamaktan zevk alır” şeklinde cevap verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious