Rice, Irak'a her gelişinde İncirlik'e uğramış

  • Giriş : 06.10.2006 / 00:00:00

Sürpriz bir şekilde Irak'a geçerek temaslarda bulunan ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'ın, her Irak gezisinde Adana'daki İncirlik Üssü'ne mutlaka uğradığı iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Condoleezza Rice'ın, bu seferki Ortadoğu ziyaretinde de İsrail'den Irak'a geçmeden önce İncirlik'e uğradığını yazan gazete, Amerikan Dışişleri Bakanının perşembe sabahı İncirlik Üssü'ne "son derece konforlu olan resmi jetini" bırakıp, füzesavar teknolojisine sahip C-17A tipi bir kargo uçağı ile Bağdat'a gittiğini belirtti.

Bush yönetimindeki bütün üst düzey yetkililerin Irak'a gitmeden önce İncirlik'te uçak değiştirdiğini yazan NY Times, bu uygulamanın artık bir rutin haline geldiğini kaydetti.

Rice'ın, Bağdat'a inmeden önce de kentin üzerinde 45 dakika turlayarak o sırada havaalanı bölgesinde gerçekleşmekte olan bir roket saldırısının sona ermesini beklediği bildirildi.

Bağdat'ta Irak Devlet Başkanı Celal Talabani ile görüşen Rice, buradan Erbil'e geçerek bölgesel Kürt yönetiminin lideri Mesut Barzani ile bir araya geldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious