Rice, piyano çalarak dinleniyor!

  • Giriş : 28.07.2006 / 00:00:00

Ortadoğu'da sıkışan ABD Dışişleri Bakanı Rice, ASEAN Kuala Lumpur Zirvesi'nde piyano çalarak stres atmaya çalıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'daki Güney Doğu Asya Ülkeleri Birliği (ASEAN) bölgesel forumunun kapanış yemeğinde piyano çalarak stres attı.
İyi bir piyano virtüözü olan Rice Ortadoğu gezisinin ardından geldiği Malezya'da ünlülerin neşelenme fırsatının olduğu ve basına kapalı yemekte klasik piyano çalmayı tercih etti. Rice, Malezyalı bir solistle birlikte Brahms'ın, biri piyano ve keman için sonatı olmak üzere 2 eserini icra etti. Rice, düşünceli bir parça olduğu ve ''ciddi bir zaman'' içinde olunduğu için Brahms'ı seçtiğini söyledi. Kırmızı bir elbise ve üzerine batikten geleneksel bir ceket giyen Rice'a ilk iltifat Filipinler Dışişleri Bakanı Alberto Romulo'dan geldi. Romulo, Malezya'dan yarın ayrılacak Rice'ın mükemmel bir konser piyanisti olduğunu söyledi. 10 ASEAN üyesi dahil 25 ülke ve AB'yi bir araya getiren yıllık toplantının kapanış gecesinde, ASEAN genel Sekreteri Ong Keng Yong ise ortamın çok iyi olduğunu ifade etti. Rice'a burada ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Christopher Hill ve diğer üst düzey yetkililer eşlik etti.

Geleneğe göre, bakanlar kapanış gecesinde protokol kurallarını bir kenara bırakıyor ve her heyet kendi tercihine göre ya bir skeç ya da bir kısa güldürü hazırlıyor. Geçen yıl ABD Dışişleri eski Bakan Yardımcısı Robert Zoellick ve diğer üst düzey ABD'li yetkililer, Kot pantolon giyerek ve ellerindeki büyük mendillerle "Oh My Darling, Clementine"yi seslendirmişlerdi. Diğer ABD Dışişleri Bakanları da önceki yıllarda benzer gösterilerde bulunmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious