Rice için İstanbul'da yollar kapatıldı, trafik kilitlendi

Rice için İstanbul'da yollar kapatıldı, trafik kilitlendi.19483
  • Giriş : 02.11.2007 / 16:56:00

Ankara'daki temaslarını tamamlayan Rice'ın İstanbul ziyareti vatandaşlar için kabusa dönüştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Merkezi istikametlerdeki yollar ve bağlantı noktaları güvenlik nedeniyle kapatıldı. Havalimanı'ndan Beşiktaş'a kadar E-5'in trafiğe kapatıldığı bildirildi.

Bu olağanüstü tedbirler sonucu trafik kilitlendi. E-5 güzergahında uzun süre trafikte beklemek zorunda kalan vatandaşlar isyan etti. Haftanın son iş gününü tamamlayarak evlerine dönmek isteyen vatandaşlar "İstanbul'da güvenlik nedeniyle sürekli yollar kapatılıyor, saatlerce trafikte beklemek zorunda kalıyoruz." diyerek tepkilerini dile getirdi.
İstanbul'da yağmurun da sabah saatlerinden itibaren etkisini göstermesi ile trafik çilesinin tamamen keşmekeşe dönüştüğü bildirildi.

Hangi yolun kapanacağı sır gibi saklandı

ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Ankara’ya kritik dönemde yapacağı ziyaret sırasında 2 bin 500 polis tarafından, ABD Başkanı Bush gibi özel önlemlerle korunuyor.

2 ayrı çember şeklinde korunacak Rice’ın bugün başlayan temasları sırasında zırhlı araç, 3 ayrı güzergah, ikiz araç, yüksek nokta hedef takibi ve sinyal kesici araç gibi uygulamalar planlandı. Rice’ın güzergahları ve programı ise son ana kadar sır gibi saklandı.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious