Rice: İsrail-Filistin gizli görüşme yapıyor

Rice: İsrail-Filistin gizli görüşme yapıyor.10314
  • Giriş : 18.05.2008 / 22:12:00

Condoleezza Rice, İsrailli ve Filistinli arabulucuların bir barış anlaşması konusunda gizli görüşmeler yaptıklarını ve buluşmaların önümüzdeki aylarda daha da yoğunlaşması gerektiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ortadoğu turundan ABD'ye dönerken uçakta gazetecilere konuşan Rice, "Bütün önemli konuları görüştürürken ne kadar ciddi olduklarını biliyorum. Sanırım önümüzdeki aylarda bu görüşmelerin daha da sık gerçekleştirildiğini göreceksiniz" dedi.

Görüşmelerin kapalı kapılar ardında devam ettiğini dile getiren Condoleezza Rice, "Size kesinlikle söyleyebilirim ki gizlice yürütülen daha fazla şey var; ama insanların bu şekilde uzlaşabiliyorlar" diye kaydetti. Rice, "Ne yaptıkları veya ne yapacakları konusunda kameralar önünde konuşmayacaklar. O gün görüşmeler bitmiş de olabilir" diye ekledi.

ABD Başkanı George Bush'un girişimiyle başlayan görüşmelerde ilerleme sağlanamamıştı. Bush'un, Ortadoğu turunda İsrail'e "çok açık" destek vermesi ise Arapları rahatsız etmişti. Bush'un ziyaretinin ardından da İsrail, eğer bir devlet kurmak istiyorlarsa 60 yıllık mülteci taleplerinden vazgeçmeleri gerektiğine yönelik Filistinlilere karşı sert bir dil kullanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious