Ricky Martin’e Hindistan 'Dur' dedi

  • Giriş : 22.02.2006 / 00:00:00

Latin Amerikalı pop yıldızı Ricky Martin'in dünyanın yedi harikasından biri olan Taç Mahal'de vermeyi planladığı konsere resmi izin çıkmadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Taç Mahal'de yapılması planlanan konser için ilgili bakanlıktan bugüne kadar resmi izinin çıkmaması organizatörleri de zor durumda bıraktı. Daha önce ise Hindistan Arkeoloji Derneği, Hindistan Yüksek Mahkemesi'nin uyguladığı kısıtlamalardan dolayı bu konuda karar verme yetkisi olmadığını belirtmişti.

Bu engel karşısında ne yapacağını bilemeyen organizatörler, bu kez Taç Mahal'in 500 metre yanındaki Taç Hema için izin istedi. Yetkililer burası için izin çıkması durumunda bile, söz konusu yerin kapasitesinin yetersiz olmasından dolayı, konserin yapılacağından pek ümitli değiller. 6 yıl önce Hindistan'a gelen ABD eski Başkanı Bill Clinton, Taç Hema'dan tüm dünyaya "çevre ve çevrebilim" mesajını okumuştu.

UNESCO'nun desteklediği ve AIDS hastalığına karşı bilinçliliği geliştirmeyi amaçlayan konserin, tarihinin veya mekânın değiştirilmemesi durumunda tamamen iptal edileceği söyleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious