Rıdvan Dilmen çok kızdı

Rıdvan Dilmen çok kızdı.9187
  • Giriş : 02.05.2009 / 09:45:00

"Galatasaraylı oyuncular maşallah makine gibi. Öğütme makinesi ama. Yılda en az iki antrenör öğütüyorlar"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Rıdvan Dilmen/Milliyet

Bülent İstifa!

Galatasaraylı oyuncular maşallah makine gibi. Öğütme makinesi ama. Yılda
en az iki antrenör öğütüyorlar.

Açıkcası ben maç yazmak istemiyorum. Futbolumuz nereye koşuyor? Asıl onu düşünüyorum. Hakikaten anlamak güç. Bir de dünyanın birinci sırasında yer alan İspanya'ya iyi oynayıp tek farklı kaybettiğimizde, “Bu İspanya'yı nasıl yenemedik” diye hayıflanıyoruz.

Dünkü maçla ilgili tek şey söyleyebilirim; Hacettepe'yi kutlarım. Çatır çatır oynadılar, pozisyonlar yakaladılar ve iki güzel golle kazandılar.

Galatasaraylı oyuncular maşallah makine gibi. Öğütme makinesi ama. Yılda en az iki antrenör öğütüyorlar. En büyük yönetim, futbolcular ve taraftar, antrenörler sahtekar. Ben Fenerbahçeliyim. Çocukluğumdan beri.

Galatasaraylı değilim. Ancak çok saygı duyuyorum Galatasaray Kulübü'ne. Anlamış değilim. Futbolda iddiasız bir takımın başındaki Bülent Korkmaz için istifa diye bağırıyorlar. Hasan Şaş'a top gelince ıslıklanıyorsa, bazı oyuncular - onlar kendilerini iyi bilir - sağa sola yalandan top atarken alkışlanıyorsa, rakip ayağını kaldırdığında siz çekiyorsanız, Skibbe istifa, Feldkamp istifa, Bülent Korkmaz istifa, yardımcılar istifa, federasyon istifa, Oğuz Sarvan istifa. Ne güzel valla.... Oyuncular biliyor ki bize nasıl olsa birşey olmaz.
Oynadığınız şu formaya bir bakın. Kimler o forma için ter akıtmış. Ben oyuncudan yana olan bir Futbol adamıyım. Ama ellerini vicdanlarına götürsünler, yatmadan bir düşünsünler, gösterdikleri mücadeleyi bir tartsınlar bakalım.

Mevcut oyuncular Bülent Korkmaz'ın Galatasaray'a verdiklerinin onda birini vermemiştir. Taraftar Bülent'in onda birini kulübü için vermemiştir. Bilemezler ki havlu atmış bir takımı maçlara hazırlamak o kadar da kolay değildir. Yanlış taktik verebilir, oyuncu değişiklikleri de hatalı olabilir ama iddiasını kaybetmiş Galatasaray'ı veya başka bir büyüğü böyle dönemlerde yönetmek çok zordur. Tebrikler taraftarlar, tebrikler futbolcular!
Maçın hakemi mi? Mükemmeldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*