Rıdvan Dilmen Sivas'ı uyardı

Rıdvan Dilmen Sivas'ı uyardı.9187
  • Giriş : 22.04.2009 / 09:29:00

Dün akşam oynanan Sivasspor - Fenerbahçe kupa maçını değerlendiren spor yorumcusu Rıdvan Dilmen'den Sivasspor'a önemli uyarılar var...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sivaslı oyuncular da, taraftarlar da çok gergindi. Hatta federasyonu ve MHK'yi topa tuttular maç içerisinde. Ama dönüp baktığınızda iki yıldır şampiyonluğa oynayan tek Anadolu takımı onlar. Hatta bu yıl da altı hafta kala zirvedeler. Kupada da yarı finaldeler. Beğenmedikleri federasyon ve hakemler. Herkes Sivas'ın mücadelesine saygı duyuyor. Aman dikkat bu işlerle fazla uğraşmasınlar.

Fenerbahçe takımı istediğini aldı. Hem de takımın yarısından fazlası yokken. Oyuncular Ankara'da da mücadele etmişti. Burada da mücadele ettiler. Maçın ilk 70 dakikası Sivasspor kazanmak için her alternatifi denedi. Oyuncu değişiklikleri yaptı, hücumcular soktu. Ama bir sonuca varamadı. Fenerbahçe takımı zorlu deplasmanlarda bütün yıl yapmadığı pasları son 15 dakika yapınca 3-4 net pozisyon buldu. İkinci yarının başında aynı pozisyon içinde iki top direkten dönünce (bunlardan bir tanesine Volkan müdahale etti) ve dakikalar 70'e gelince artık Sivaslı oyuncular havlu attı. Sonuçta Fenerbahçe'nin ligi bitti, kupa da teselli olarak finale kaldı.


Yardımcılar Dinlensin

Oyuna baktığımızda Önder ve Yasin, Mehmet Yıldız'ı dönüşümlü olarak iyi tuttular. Arkadan sürpriz yapacak oyuncuları da dönüşümlü Selçuk ve Deniz başarıyla durdurdu. Güiza'ya yardımcı zaman zaman Deniz, biraz da Vederson oldu. Hatta ikisi de pozisyon buldular. Fenerbahçe takımı iyi oynamadı ama ilk maçtaki skor avantajını korumayı başardı.

Mustafa Kamil Abitoğlu hakikatan bu yıl formda. Ancak MHK dünkü yardımcıları 15 gün dinlendirsin. İki takım o kadar dikkatsizdi ki, bayrak kaldırmaktan kolları yoruldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*