Rıdvan gözyaşlarıyla uğurlandı

  • Giriş : 22.07.2006 / 00:00:00

Kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden "Beckham Rıdvan" lakaplı İstanbulsporlu Rıdvan Beder'in (16), gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Acılı baba Hasan Beder ve anne Güzin Beder, üzerinde oğullarının İstanbulspor'da oynarken giydiği 7 numaralı İstanbulspor formasının ve Fenerbahçe bayrağının olduğu tabuta sarılıp uzun süre gözyaşı döktü.

İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi morgundan yakınları tarafından alınan Rıdvan Beder'in cenazesi, Büyükçekmece'deki evlerine getirildi. Burada Rıdvan için dua edildi. Beder'in cenazesi daha sonra cenaze namazının kılınacağı Kuba Camii'ne getirildi. Acılı baba Hasan Beder ve anne Güzin Beder, üzerinde oğullarının İstanbulspor'da oynarken giydiği 7 numaralı İstanbulspor formasının ve Fenerbahçe bayrağının olduğu tabuta sarılıp uzun süre gözyaşı döktü. Bu sırada, cenaze namazından önce acılı anne Güzin Beder, oğlunun acısına daha fazla dayanamayıp yere yığıldı. Olay yerinde bulunan sağlık ekipleri, acılı anneye hemen müdahale etti. Bu arada Rıdvan'ın 2 arkadaşı da fenalık geçirdi. Fenalık geçirenlerden biri ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Cenaze namazına, Rıdvan Beder'in çok sayıda yakını ve arkadaşı katıldı. İstanbulspor'da beraber top koşturduğu arkadaşlarının törene İstanbulspor eşofmanlarıyla katılmaları görenleri hıçkırıklara boğdu.

Öte yandan, Rıdvan Dilmen ve Rıza Çalımbay da törene katılanlar arasındaydı. Saffet Sancaklı da törene çelenk gönderdi.

Cenaze namazının ardından "Beckham Rıdvan" için bir süre dua edildi. Duaların ardından tabut omuzlara alınarak cenaze aracına taşındı. Beder'in cenazesi büyük bir kalabalık eşliginde Büyükçekmece Mezarlığı'na defnedildi.

Çevresinde ünlü İngiliz futbolcu David Beckham'a benzerliği ve hayranlığı nedeniyle "Beckham Rıdvan" olarak tanınan, İstanbulspor'un da alt yapısında oynayan Rıdvan Beder, 27 Haziran 2006 Salı günü arkadaşlarıyla birlikte Erhan Etken'in kullandığı tekneye binerek Büyükçekmece açıklarına gitmişti.

Etken'in geri manevra yaptırdığı teknenin pervanesi, arkada yüzmekte olan Beder'e çarparak ağır yaralanmasına neden olmuştu. Bir bacağı diz altından kopan ve karın bölgesi parçalanan Rıdvan Beder, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Cerrahi Servisi'ne kaldırılmıştı. Tedavi sürecinde 8 operasyon geçiren "Beckham Rıdvan" doktorların tüm çabalarına rağmen dün sabah saatlerinde yaşama gözlerini yumdu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious