Rıdvan: Türk futbolunun en başarılı takımı Galatasaray

Rıdvan: Türk futbolunun en başarılı takımı Galatasaray .8327
  • Giriş : 15.09.2007 / 13:47:00

Rıdvan Dilmen, katıldığı bir söyleşide, Türk futbolunun en başarılı takımınını Galatasaray olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Milli Takım ve Fenerbahçe'nin eski yıldızı, şimdilerin Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Menemen'de katıldığı bir söyleşide, Türk futbolunun en başarılı takımınını Galatasaray olduğunu söyledi.
Sarı kırmızılı ekibin, 2000 yılında kazandığı UEFA Kupası nedeniyle en başarılı takım olarak kabul edilebileceğini söyleyen Dilmen, en başarılı teknik direktörün Fatih Terim, en başarılı futbolcunun da Hakan Şükür olduğunu ifade etti.
Televizyonun futboldaki yerinin artmasının en çok hakemleri etkilediğini belirten Rıdvan Dilmen, yaptıkları hakem eleştirileri nedeniyle tepki alan Erman Toroğlu ve Ahmet Çakar'a destek vererek, “Toroğlu ve Çakar'ın Türk futboluna ciddi hizmeti oldu. Eleştirilerin dozajının doğru mu yanlış mı oluğu tartışılır. Ancak onların yaptığı iş hakemleri daha dikkatli, daha adaletli olmaya yaklaştırdı. Futbolculuk dönemimde, oyuncuya ‘düş’ diyen hakem hatırlıyorum'' diye konuştu.
Milli takımın başına geçmeyi düşünüp düşünmediği sorusuna, “Bu iş düşünmekle olsaydı şimdiye kadar olurdu'' yanıtını veren Dilmen, “Şu anda Türk Milli Takımı'nın başında değerli bir hoca var. İnşallah başarılı olur. Benim için geleceğin ne göstereceğini bilmiyorum'' dedi. Son dönemde çok eleştirilen Fatih Terim'e de omuz veren Dilmen, “Antrenörlük işi çok kişiselleştiriliyor. Futbol ekip işi. ‘Terim yendi’ veya ‘Terim kazandı’ demek doğru değil. Tüm ekip değerlendirmeye alınmalı'' yorumunu yaptı.
Dilmen, “Şeytan'' lakabının Muğlaspor'daki teknik direktörü Kemal Dirikan'dan yadigar kaldığını, ancak bu benzetmeyi sevmediğini söyledi. Fenerbahçe formasıyla unutamadığı maçın, ilk yarısını 3-0 mağlup bitirip, 4-3 kazandıkları Galatasaray müsabakası olduğunu kaydeden Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe'nin bugünkü futbolunu şöyle yorumladı:
“Fenerbahçe taraftara keyif vermiyor. Mevcut şablon ve oyuncu karakteriyle hızlı oynamaları mümkün değil. Şampiyonlar Ligi'nde böyle oynayabilirler, ama Türkiye'de değil.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious