Rıdvan'dan Cimbom yorumu

Rıdvan'dan Cimbom yorumu.24937
  • Giriş : 14.07.2008 / 09:06:00

Galatasaray yeni sezonda ne yapar? 2 yıl önceki kadrodan eser kalmadı. Rıdvan Dilmen yeni Cimbom'u yorumladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Galatasaray bu sezon ne yapar? Bunca zorluğa rağmen son üç yılda 2 şampiyonluk yaşadılar. Bu takıml yeni sezonda ne yapar? Yeni sezon için yaptığı ve yapacağı takviyeler Cimbom'u nerelere götürür? Usta yorumcu Rıdvan Dilmen Milliyet'e Galatasaray'ı değerlendirdi.

-Yani karmakarışık bir saha içi ve saha dışı düzeniyle bir kulüp son 3 sezonun 2 şampiyonluğunun sahibi... Ancak hakkını yemeyelim Galatasaray yönetiminin...

Çünkü ister isteyerek olsun, ister istemeyerek, önü açık bir kadro yarattılar. Geçmişteki gibi yanlış yabancı transferler yapmazlarsa 2-3 isabetli yabancıyla Avrupa’da da başarılı olabilirler. Ama geçtiğimiz sezondaki dağınık görüntüyle gelen şampiyonluk kimseyi yanıltmasın!

Lincoln'e piyango vurdu

Lincoln ve Hakan Şükür’e değinmeden geçemeyeceğim. Lincoln için Galatasaray piyango. Astronomik para kazanıyor, günümüz futbolunda böyle vurdumduymaz oyuncu tipi pek kalmadı. Koskoca Galatasaray’ı küçük görüyor. Beyefendi canı istediği zaman geliyor. Takım arkadaşları burada antrenman yapıyor, o gelmeye tenezzül etmiyor. Geliyor, ilk antrenmanda seyirciler ve yöneticiler bağrına basıyor... Lincoln, Galatasaray için bir şans değil, Galatasaray Lincoln için bir şans. Ve birileri bunu Lincoln’e anlatmalı...
İki sene öncesinden bir tek Ayhan kaldı

Galatasaray son üç sezonda iki şampiyonluk elde ederken, Gerets zamanında mücadele eden kadrodan şimdi eser yok. Mondragon - Cihan, Song, Tomas, Orhan Ak (Ergün), Saidou - Volkan, Iliç, Ayhan - Hakan Şükür, Necati (Hasan Kabze) on birinden şu an bir tek Ayhan takımda var. Bu değişim kulübün mali açıdan yıpranmasına yol açarken, kulüplerimizdeki istikrarsızlığın da en güzel belgesini oluşturuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*