Rıdvan'dan Terim'e sert tepki

Rıdvan'dan Terim'e sert tepki.9802
  • Giriş : 28.05.2008 / 17:12:00

Euro 2008 Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edecek 23 kişilik kadroyu belirleyen Terim'in tercihlerini değerlendiren ünlü futbol adamı Dilmen, Yıldıray için sert tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fatih Terim'in A Milli Takım'ın Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edeceği 23 kişlilik kadroya almadığı İbrahim Kaş, Yıldıray Baştürk ve Halil Altıntop'u almamasını değerlendiren ünlü Futbol adamı Rıdvan Dilmen, Terim'in yanlışı en başta yaptığını söyledi. TeriM'in 26 kişilik kadroyu açıkladığı zaman doğru tercihler yapmadığını söyleyen Dilmen NTV'de yayınlanan Euro 2008 Özel programında şöyle konuştu: "Bence yanlış en başta yapıldı. A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim kadroyu 26 kişi olarak açıkladığı zaman yanlış yaptı.

İŞTE TERİM'İN KADROSU

Şöyle bir geriye gidelim: Emre Güngör 27'nci oyuncu olarak aday kadroya neden çeğrıldı? Servet sakat, ona alternatif olur diye. Peki şimdi bakıyoruz. Servet de kadroda, ona alternatif olarak sonradan alınan Emre de. Ama baştan açıklanan kadroda yer alan iki oyuncu yok. Bence bu kalanlar arasında da sıkıntı yaratır.

Ben Terim'in, Halil'i kadrodan çıkartmasına saygı duyuyorum. Ama Yıldıray'ı çıkartmasına saygı duymam. Çünkü Halil zaten Türk Milli Takımı'nın ilk 11'inde düşünülen bir oyuncu hiç olmadı. Terim'in kafasında da yoktu. O zaman keşke hoca onu en başta almasaydı. Zaten çıkacak oyuncular Terim'in kafasında daha ilk günden beri yoktu. O zaman en baştan bu kadroya alınmayacaklardı."

SERGEN'DE HATALI BULDU

Rıdvan Dilmen'le birlikte prpgramın konuğu olan milli futbolcu Sergen Yalçın da Terim'i eleştirdi. İbrahim Kaş'ın kadrodan çıkarılmasına tepki gösteren Sergen şunları söyledi: "Fatih Hoca'nın İbrahim Kaş gibi geçen sezon hakikaten iyi oynayan bir oyuncuyu kadrodan çıkartması benim için büyük sürpriz oldu. Halil'in çıkartılması da. Yıldıray zaten son zamanlarda iyi oynamıyordu. Terim'in de kafasında yoktu. Ama İbrahim Kaş kalmalıydı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious