Rıdvan'ın Alex kehaneti

Rıdvan'ın Alex kehaneti.9802
  • Giriş : 14.01.2008 / 08:44:00
  • Güncelleme : 15.01.2008 / 12:23:31

Rıdvan'ın bir öngörüsü vardı. Bu gerçek Saraçoğlu'nda bir kez taha tescillendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


"Fenerbahçe rahat kazanır" diyenler yanıldı. Aslında böyle bir skoru bekleyen biri vardı. O da Rıdvan Dilmen.

Usta yorumcu ligin ilk yarısını değerlendirirken Fenerbahçeliler için "Alex için dua etsinler" demişti. Gerçekten de öyle oldu. "O olmayınca işler çıkmaza giriyor" diyen Dilmen'in Milliyet'teki maç kritiği şöyle:

Ben sürekli söylüyorum, her defasında da Fenerbahçeli dostlardan eleştiri alıyorum. Fenerbahçe iki karakterli bir takım. Avrupa ve derbilerde canavar, diğer maçlarda kedi gibi. Maç boyunca idare. Al gülüm, ver gülüm. Kaleci Volkan aut atışı yapacak, 8-9 Fenerbahçeli hâlâ kendi sahalarında duruyor. İlginçtir uzun süredir kamp yaptılar ve çalıştılar ama fizik olarak çok kötüler.

Adeta bitikler. Bir türlü tempoyu yükseltemiyorlar. Bir iki dakika cılız hücum yapmak istiyorlar, yoruluyorlar. Belediye aynı Fenerbahçe gibi 4-2-3-1 oynadı. Dolayısıyla tüm oyuncular birbirine yakındı.

Alex de olmayınca bireysel beceriler ortaya çıkmadı. Milliyet'te ligin ilk yarısını değerlendirirken, "Alex için dua etsinler" demiştim. Çünkü o olmadığı zaman işler çıkmaza giriyor.

Fenerbahçe takımı kendi sahasında oynadığı maçlarda derbiler hariç mutlaka iki forvet oynamalı diyorum. Sevilla ile Belediye'yi bir tutmak ne kadar doğru anlamış değilim. Zaten bu sistemin arızalarından bir tanesi de yaratıcı tek oyuncun oynamadığı zaman gol bulma şansın azalıyor.

Belediye takımı dersini iyi çalışmış. Her zamanki gibi disiplinli oynadılar. Ancak iki farklı öne geçtikten sonra maçı kazandım havasına kapıldılar. Az da olsa konsantrasyon kaybına uğradılar. Şunu da unutmamak lazım, Galatasaray ile berabere kaldıkları maçtan daha az yoruldular.

Fenerbahçe 2-0 geriye düştükten sonra oyun boyunca yapması gerekenleri son 10 dakikaya sığdırdı. Beraberliği kurtardı, az daha üç puanı da alıyordu. Bir kez daha tekrarlıyorum. Fenerbahçe'nin ligde işi zor. Ama anlatamıyorum.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious