Rıdvan'ın derbi yorumu

Rıdvan'ın derbi yorumu.15508
  • Giriş : 03.03.2008 / 09:30:00

Beşiktaş 4 yıl sonra lider oldu. İnönü'de ezeli rakibini 1-0 yendi. İki takım nasıl oynadı? Rıdvan Dilmen gözüyle derbi..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Siyah beyazlılar Maçın ikinc yarısında Nobre ile farkı kaçırdı. Rıdvan Dilmen Milliyet'teki köşesinde Hak eden kazandı sözleriyle Beşiktaş'ın tebrik etti.

1-0'dan sonra Galatasaray'ın daha da kötü oynamasına şaşırdı. Feldkamp'ı da "tipik Feldkamp değişiklikleri" sözleriyle eleştirdi.

Kadrolara baktığımızda çok pozisyonlu bir maç olur diye düşünmüştük. Ancak koca ilk yarıda iki takım da tek bir pozisyona giremedi.
Çok eksiği olan Beşiktaş mecburiyetten orta sahanın ortasına İbrahim Toraman’ı koymuştu. Doğru da yapmıştı. Dörtlü defans, bir de İbrahim toplam beş savunmacı. Önde de beş ofansif oyuncu.

Galatasaray ise tipik 4-3-1-2 düzenindeydi. Beşiktaş ofansif kadrosuna rağmen bir türlü pozisyon üretemiyor, Galatasaray ayağa iyi oynuyor ancak önce doğru gitmiyordu.

İkinci yarıda Holosko - Nobre ikilisi sahneye çıktılar. Çok etkiliydiler. Sürekli çapraz koşu yaparak arkadan gelen Delgado’nun performansını artırdılar. Beşiktaş üst üste kazandığı duran topların ardından Nobre ile aradığı golü buldu. İlerleyen bölümlerde Nobre ile maçı farka götürebilecek pozisyonları da yakaladı, ancak bunları değerlendiremedi.

Galatasaray yenik duruma düştükten sonra sahneye tipik Feldkamp değişiklikleri çıktı. Alman hoca, üçüncü forveti soktu. Amaç beraberliği sağlamaktı. Ancak sonuç vermedi. Galatasaray pozisyon bulacağına, tersine kalesinde bir sürü tehlike yaşadı. Ayrıca Galatasaray’ın fizik kapasitesi de sezon başından çok uzakta. Fenerbahçe derbisinin de takımı bir hayli yıprattığı dün gece ortadaydı.

Sonuçta hak eden üç puanı aldı. Beşiktaşlı oyuncular müthiş bir mücadele ortaya koydular. Herkes üzerine düşeni fazlasıyla yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious