Rifat Hisarcıklıoğlu, Başkan yardımcısı oldu

Rifat Hisarcıklıoğlu, Başkan yardımcısı oldu.14664
  • Giriş : 29.11.2016 / 10:51:00
  • Güncelleme : 29.11.2016 / 10:53:20

Rifat Hisarciklioğlu, Asya-Pasifik Odası'nda Başkan Yardımcılığına seçildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 2 yıldır sürdürdüğü Asya-Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu'nun (CACCI) Başkan Yardımcılığı görevine, Tayvan’da yapılan toplantıda yeniden seçildi. Hisarcıklıoğlu TOBB olarak, iş dünyasını dünyanın her yerinde en üst düzeyde temsil etme gayreti taşıdıklarını söyledi.

Asya-Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu'nun (CACCI) Tayvan’da yapılan toplantısında, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu yeniden Başkan Yardımcılığı görevine seçildi. Mevcut Başkan Jemal Inaishvili de yapılan seçimle CACCI Başkanlığını sürdürdü.

TOBB’un 2009 yılında üye olduğu ve iki yılda bir seçimlerin yapıldığı CACCI’de, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu 2014 yılından bu yana Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyor.

M. Rifat Hisarcıklıoğlu seçim sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bu başarı, Türk iş dünyasının başarısıdır. Ülkemizin bayrağını, Milletlerarası Ticaret Odası’nda, Avrupa’da, Amerika’da, 57 İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkede ve Asya-Pasifik Bölgesi’nde dalgalandırmaktan gurur duyuyoruz.  Destek veren, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. TOBB olarak, iş dünyamızı dünyanın her yerinde en üst düzeyde temsil etme gayreti içindeyiz.”

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, CACCI Başkan Yardımcılığının yanında, Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (EUROCHAMBRES) ve İslam Ticaret, Sanayi ve Tarım Odaları’nın da Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*