Rijkaard Chelsea yolunda

Rijkaard Chelsea yolunda.10546
  • Giriş : 25.05.2008 / 20:56:00

Avram Grant'ın görevine son veren Chelsea vakit kaybetmeden yeni bir teknik direktör arayışına başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Chelsea'nin üç adayı!

Avram Grant'ın görevine son veren Chelsea vakit kaybetmeden yeni bir teknik direktör arayışına başladı. Mavilerin öncelikli planları ise Barcelona'nın eski teknik direktörü Fran Rijkaard...

İspanya La Liga ve Şampiyonlar Ligi'nde oldukça başarısız bir sezon geçiren ve Barcelona başkanı Laportta tarafından işine son verilen Hollandalı teknik adam ile gelecek hafta bir araya gelmesi beklenen Peter Kenyon'un detayları konuşup bu transferi bitirmesi bekleniyor.

Barcelona'da uzun bir süre Hen Ten Cate ile birlikte çalışan Frank Rijkaard'ın Chelsea'nin başına geçmeye sıcak baktığı gelen haberler arasında. Ancak Chelsea-Rijkaard evliliğindeki tek sorun olarak Hen Ten Cate'nin Abromoviç tarafından işine son verilme ihtimali gösteriliyor.

İngiliz gazetelerinde bugün yer alan haberlerde Abramoviç'in, Hen Ten Cate'nin görevine son vereceği yüksek sesle konuşulmaya başlanmıştı. Chelsea idari kadrosunda yaşanacak bu değişimin, Frank Rijkaard'ın kararını etkileyebileceği de gelen haberler arasında.

Chelsea'de Frank Rijkaard'ın alternatifi ise Roberto Mancini... Kapalı kapılar ardından Inter'den ayrılmak istediğini her fırsatta dile getiren Mancini, "Bana ulaşan resmi bir teklif şu anda yok. Ancak böyle bir şey olur ve uygun şartlar oluşursa tabii ki değerlendiririm" dedi. Mancini'nin Inter'den ayrılma isteğine bir de 'Mourinho' söylentileri eklenince Chelsea'nin bu hedefine ulaşması oldukça kolay gözüküyor.

Frank Rijkaard ve Roberto Mancini'nin yanı sıra Chelsea'de teknik patronluk koltuğuna son aday ise Guus Hiddink...

Rusya ile EURO 2008'de mücadele edecek olan Hiddink'in, kulüp bazında bir takımda çalışmayacağını söylemesine rağmen Roman Abromoviç'in cazip teklifi karşısında rotasını değiştirebileceği İngiliz basınında konuşuluyor. Öte yandan Hiddink ve Abromoviç'in çok yakın arkadaş olması bu transfere bambaşka bir boyut kazandırıyor.

TUMSPOR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious