Risale-i Nur'u anlamak için iyi fırsat

Risale-i Nur'u anlamak için iyi fırsat.9551
  • Giriş : 27.01.2009 / 09:10:00

Bediüzzaman Said Nursi'nin popüleritesi her geçen gün artan ve gittikçe daha çok insanın merakına mazhar olan eserini anlama konusunda Kaynak Kültür'de başlayacak Risale-i Nur sohbetleri önemli bir fırsat...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kaynak Kültür Merkezi'nde kitap, okur ve yazarı bir araya getiren sohbet programları, her hafta salı günleri saat 18.00'de Seyyit N. Erkal'ın hazırlayıp sunduğu Risâle-i Nur Derslerine Giriş sohbetleriyle devam ediyor.

Bugün aynı saatte başlayacak etkinlikte, Risâle-i Nur Külliyatı'nın geniş anlam haritasını göz önüne çıkarmaya yönelik bir atölye çalışması yapılıyor. 'Birinci Söz' ile başlayan çalışma, 'Birinci Lema', 'Üçüncü Mektup' ve 'Yedinci Şua' gibi Nur Külliyatı'nın diğer kitaplarından seçilen örnek metinlerle devam edilecek. Kaynak Kültür Merkezi'nde bugün ayrıca Necmeddin Şahiner 'Bediüzzaman ve Risâle-i Nurlar' başlıklı bir konferans verecek. Saat 20.00'de başlayacak konferansta Şahiner, Risâlelerin yazılma serüvenini, bu süreçte karşılaşılan güçlükleri ve Bediüzzaman Said Nursi'nin azmini ve gayretini anlatacak.

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*