Ritimlerin Efendisi 70 yaşına basıyor

Ritimlerin Efendisi 70 yaşına basıyor.15428
  • Giriş : 26.01.2009 / 15:29:00

Dünyaca ünlü perküsyoncu Okay Temiz’in 70. doğum günü, dünyanın büyük ritim ustalarını, 11 Şubat Çarşamba, saat 20.00’de, Cemal Reşit Rey Konser salonunda bir araya getirecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.'nin katkılarıyla Okay Temiz'in 70. doğum günü nedeniyle düzenlenecek “7. Ritim Günü”nde 80 kişilik Ritim Atölyesi ve birçok usta müzisyen aynı sahneyi paylaşacak.

2002 yılından itibaren her yıl usta müzisyen Okay Temiz'in doğum gününde, gerçekleşen “Ritmin Günü” konseri, bu yıl yedinci yılını dünyaca tanınmış önde gelen ritim ustalarıyla kutlayacak. Yamar Thiam (talking drum), Stoyan Yankulov (perküsyon) Elitza Todorov (perküsyon, vokal), Ahmet Özden (zurna), Rüstem Çembeli (asma davul), Çağdaş Oruç (saksafon), Tolga Ünaldı (Ney), Azize (vokal), Ebru Ayarcı (Djembe), Tom Camidge (Djembe) , Ottilie (dans) gibi dünyaca tanınan müzisyenlerin bir araya geleceği konser, 11 Şubat Çarşamba, saat 20.00'de Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda izleyenlerini bekliyor olacak.

Konserde Okay Temiz'e eşlik edecek olan 80 kişilik Ritim Atölyesi öğrencileri de Afrika kökenli tek tel ve su kabağından yapılan “Beribou” aletini, Temiz'in 70'li yıllarda elektronik anlamda geliştirip zenginleştirdiği şekliyle ve yine Afrika kökenli aslan ve kaplan avlamak için kullanılan “Quicca” aletiyle yapılacak özel bir gösteriyi de beraber sunacaklar. Temiz'in yine kendi icat ettiği ve geliştirdiği elektronik özellikli “Magic Pyramid” aletiyle gerçek bir sihirbazı aynı sahnede buluşması konserin sürpriz bölümleri arasında yer alacak. Dünyanın her yerinden gelen müziğin ritimleri ile jazz tınılarının buluşması, ustaların ilginç sahne şovlarıyla seyircilere unutulmaz anlar yaşatacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*