Ritmik Cimnastik Şampiyonası başladı

Ritmik Cimnastik Şampiyonası başladı.6862
  • Giriş : 08.11.2008 / 14:20:00

Edirne'de düzenlenen Türkiye Ritmik Cimnastik Şampiyonası'nın açılış seremonisi yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Mimar Sinan Spor Salonu'ndaki şampiyonanın ikinci gününde gerçekleştirilen açılış seremonisi, sporcuların ve organize heyetinin seyircileri selamlaması, saygı duruşunda bulunulması ve ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlandı.

Edirne Vali Yardımcısı Halit Deveci, sporun barış, kardeşlik ve çağdaşlık olduğunu söyledi. Deveci, sporun turizmde tanıtım yönüne vurgu yaparak, şunları kaydetti:

''Spor kardeşliktir, barıştır, çağdaşlıktır. Geleceğe iyi bakmaktır. Ülkelerin tanıtımında da sporun büyük önemi vardır. Gerek iller arasındaki dayanışmayı sağlaması, gerek ülkede ilin tanıtımını, gerekse ülkenin dünyada tanıtımını sağlaması açısından sporun gücü çok fazladır. Onun için spora ne kadar önem verirsek sonuçta ülkemizin tanıtımına, turizme önem vermiş oluruz.''

Edirne Belediye Başkan Vekili Nurten Çalışkan da güzel bir spor organizasyonuna ev sahipliği yaptıkları için Edirneliler adına gururlu olduklarını belirtti.

Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Atilla Örsel ise Türkiye'de önlerinde zorluklar olmasına rağmen cimnastiği var etmek için uğraş verdiklerini bildirdi.

Edirne'de cimnastiğin eski parlak dönemlerine yeniden döneceğine inandığını ifade eden Örsel, ''Edirne cimnastikteki parlak günlerine yeniden dönmeye başlayacak. Spor salonunun yanına yapılan salonu bunun bir göstergesi, ilginin bir itmesi olarak değerlendirilebilir'' dedi.

Konuşmaların ardından yıldızlar ip ve çember kategorilerinde başlayan müsabakalara büyükler ip, çember, gençler ip çember kategorisinde devam edildi.

Yarın sona erecek şampiyonada bugün 40 sporcu yarışacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*