Rızai'den ABD ile işbirliği sözü

Rızai'den ABD ile işbirliği sözü.15092
  • Giriş : 03.05.2009 / 15:08:00

İran'da 12 Haziranda yapılacak cumhurbaşkanı seçimi için adaylığını açıklayan muhafazakar Muhsin Rızai, seçilmesi durumunda güvenlik konularında ABD ile işbirliği yapmaya istekli olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Arjantin'de 1994 yılında bir Yahudi merkezinin bombalanmasından sorumlu olduğu gerekçesiyle uluslararası polis teşkilatı Interpol'un hakkında yakalama emri çıkardığı Rızai, Kahire'de düzenlediği basın toplantısında, 12 Hazirandaki seçimi kazanması durumunda ABD ve diğer ülkelerle güvenlik konularında çalışacağını ifade etti.

Muhafazakar kanattan seçime giren Rızai'nin kazanmasına ihtimal verilmiyor, ancak Rızai'nin yeniden aday olan Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın oylarını bölebileceği belirtiliyor.

İran'da 1980'li yıllarda Irak ile yapılan savaş sırasında Devrim Muhafızları'nın başında bulunan Rızai, halen Düzenin Yararını Teşhis Konseyi'nin Genel Sekreteri.

Rızai, Arjantin'in başkenti Buenos Aires'de 85 kişinin öldüğü saldırı nedeniyle 2007'den beri 4 İranlı ile beraber Interpol tarafından aranıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*