Rize Başkanı pişman

Rize Başkanı pişman.13352
  • Giriş : 23.05.2008 / 12:07:00

Çaykur Rizespor Başkanı Abdülkadir Çakır, Bank Asya Ligi'nde 15 milyon YTL bütçe ile yeniden Süper Lig'e yükselme mücadelesi vereceklerini söylerken, Süper Lig'de mücadele ettikleri dönemde pişman olduğu kararlar aldıklarını da belirtti!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çakır, yaptığı açıklamada, hedeflerinin ilk yıl sonunda yeniden Süper Lig'e yükselmek olduğunu belirterek, ''Bu yönde hocamızın isteği doğrultusunda transfer çalışmalarımız devam ediyor. Çaykur Rizespor olarak bu yıl transferde bir limit belirledik. Bu limitin üzerinde sözleşme imzalamayacağız. Bank Asya Lig'de 15 milyon YTL bütçe ile Süper Lig'e yükselme mücadelesi vereceğiz'' dedi.

Bank Asya 1. Lig'de bu kadar gelir olmadığını ifade eden Çakır, ''Ligde 3.5 milyon YTL bir gelir bekleniyor. Bunun dışında onursal başkanımız Mehmet Cengiz'in katkıları ve ÇAYKUR Genel Müdürlüğünün forma ve isim hakkı geliri olacak. Bu gelirlerin dışında yaklaşık 5 milyon YTL'ye ihtiyaç olacak. Bunu da yönetim ve ben karşılayacağım'' diye konuştu.

Başkan Çakır, Süper Lig'de mücadele ettiği dönemde pişman olduğu kararlar aldıklarını kaydederek, şunları söyledi:
''Küme düşmüş takımdan futbolcu satın aldık. Takım içerisinde futbolcular arasında gruplaşmalar oldu, bunları çözmeye çalıştık. Fakat bazen beklenen başarıyı yakalayamadık. Emre Toraman'ın formayı atması, Altan'ın kadro dışı kalması hep bu gruplaşmanın eseri. Saffet Susiç'i göndermekle yanlış yaptık. Sezon sonuna kadar mutlaka devam etmeliydik. Bunu başaramadık, istikrarsızlık ve temellerin sağlam olmaması sonumuzu hazırladı. Bunlardan pişmanlık duyuyorum.''

Çakır, yeniden yapılanma ile Süper Lig'e çok daha sağlam temeller üzerinde çıkacaklarını ve geleceğe dair uzun vadeli planlar oluşturacaklarını sözlerine ekledi.

AJANSSPOR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious