Rize'de 4 yıldızlı otel ihalesi

  • Giriş : 18.04.2007 / 00:00:00

Rize'de, İl Özel İdaresi'ne ait 4 yıldızlı otelin ihalesi yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Rize'nin Alipaşa Köyünde, mülkiyeti İl Özel İdaresi'ne ait olan ve 4 milyon 222 bin 596 YTL muhammen bedelli 4 yıldızlı otel ve tesislerin ihalesi yapıldı.

Otelin, 5 yıldızlı otele dönüştürülmesi ile Turizm ve Kültür Müdürlüğünden belge alınması şartıyla açık artırma usulü yapılan ihaleye katılan üç firma arasından en yüksek teklifi, 4 milyon 700 bin YTL ile Karadeniz Metro Seyahat
Turizm Ltd. verdi.

İhalenin ardından Rize Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, açık artırma usulüyle yapılan ihalede en yüksek teklifi Karadeniz Metro Seyahat Turizm Ltd. Şirketi'nin 4 milyon 700 bin YTL ile verdiği hatırlatıldı.

İhale komisyonu şartnamesinin 6. maddesine göre komisyonun ihaleyi yapıp yapmamakta serbest olduğu ve komisyonun kararlarına itiraz edilemeyeceği belirtilen açıklamada, “Bu nedenle ihale ile ilgili gerekli araştırma ve inceleme yapılacaktır. İnceleme sonucunda gerekçeye göre ihale iptal edilebilir veya yeniden ihaleye çıkılabilir” denildi.
Açıklamada, Rize'de turizme hizmet etmeyecek veya mevcut durumu ileriye götürmeyecek hiçbir tasarrufun Rize Valiliğince onaylanmayacağı ifade edilerek, valiliğin beş gün içinde ihaleyi onaylama yetkisi olduğu, bu süre sonunda verilecek kararın açıklanacağı kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious