Rize'de 76 köy yolu ulaşıma kapalı

Rize'de 76 köy yolu ulaşıma kapalı.14156
  • Giriş : 03.03.2009 / 18:41:00

Kar yağışı yurdun belli bölgelerinde etkili olmaya ve yaşamı olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Rize Özel İdare Genel Sekreterliğinden yapılan yazılı açıklamada, dün gece başlayan kar yağışının ulaşımda aksaklıklara yol açtığı belirtildi.

Rize genelinde 351 köy yolundan 76'sının ulaşıma kapandığı bildirilen açıklamada, kar yağışının özellikle İkizdere ve merkez ilçeye bağlı yüksek köylerde etkili olduğu kaydedildi.

Açıklamada, kapalı bulunan 490 kilometrelik köy yolunda 25 ekibin çalışmalarını aralıksız sürdürdüğü ifade edildi.

Bu arada, Rize'de etkili olan kar yağışı nedeniyle, Ayder Yaylası'nda kar kalınlığı 60 santimetreye ulaştı. Son günlerde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle kar kalınlığının azalması, Ayder Yaylası'nda devam eden heliski faaliyetlerini olumsuz etkilemişti.

Yağış sonucu, kar kalınlığının, Çamlıhemşin'in köylerinde 20 santimetreye, Ayder Yaylası'nda ise 60 santimetreye ulaştığı, heliski faaliyetlerinin bir süre daha devam edebileceği öğrenildi.

-HAKKARİ'DE KARLA MÜCADELE ÇALIŞMASI

Hakkari Belediyesi karla mücadele ekipleri, mahalle aralarında biriken karları temizlemeye başladı.

Alınan bilgiye göre, önceki günkü yağışlardan sonra cadde ve sokaklarda biriken karlar, belediye ekiplerince kamyonlarla şehir dışına taşınıyor.

Belediye Başkan Yardımcısı Bişar Mavigöz, yağışlar sırasında karla mücadele çalışmasına başladıklarını, ancak kullandıkları 3 aracın arızalandığını bildirdi.

Araçların arızalarını giderdiklerini kaydeden Mavigöz, çalışmalara yeniden başlandığını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*