Rize'de bir ambulans 'katil' oldu

Rize'de bir ambulans 'katil' oldu.13457
  • Giriş : 23.06.2009 / 18:52:00

Güneysu İlçesi'nde beyin kanaması geçiren 55 yaşındaki Mehmet Demirci'yi Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getiren ambulansın arka kapısı arıza yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yan kapıdan da çıkartılamayan hasta, 15 dakika ambulansta yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Bugün öğle saatlerinde Güneysu İlçesi'ne bağlı Yeniköy'de yaşayan 55 yaşındaki Mehmet Demirci, evinde rahatsızlandı. O sırada köyde başka bir hastaya müdahale eden Güneysu 112 Acil Servis ekibi, nefes darlığı şikayeti çeken Demirci'yi ambulansla Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne ulaştırdı.

Ancak, hastanede Mehmet Demirci'yi taşıyan ambulansın arka kapısı açılmadı. Yan kapıdan da sedyeyle çıkarılamayan Demirci'ye doktorlar ambulansta müdahale etmek zorunda kaldı. Aracın arka kapısı, başka araçlardan temin edilen levyelerle yaklaşık 15 dakika sonra açılabildi. Hastane acil servisine alınan Mehmet Demirci ise kısa süre sonra hayatını kaybetti.

Mehmet Demirci'nin oğlu Recep Demirci ise kendisine babasının ambulansta öldüğünün söylendiğini iddia ederek, şunları söyledi:

"Yan kapıdan dışarı almak istedik ancak sedyeyle mümkün olmadı. Acil servis doktorları ambulansta müdahale etti. 15 dakika zaman kaybının ardından babam kapı kırılıp acil servise alındı. Burada 10 dakika müdahalede bulunuldu ancak babam hayatını kaybetti. Doktorlara 'Babam ambulansta mı, hastanede mi öldü?' diye sordum. 'Ambulansta öldü' dediler. Sağlık görevlileri, ambulansta da hastanede de ellerinden geleni yaptı ama kapının açılmaması kabul edilir gibi değil."

ELEKTRONİK SİSTEM ARIZA YAPMIŞ

Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe ise ambulansın kısa bir süre önce teknik bakımının yapılmasına rağmen arka kapısının arızalanıp açılmadığını belirterek, "Arka kapının elektronik sistemi arızalandı. Bu nedenle kapı açılamamış. Ancak ambulans tam donanıma sahiptir. Acil serviste yapılabilecek tüm müdahaleler araç içerisinde yapılmıştır" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*