Rize'de okullar yarın da tatil edildi

  • Giriş : 27.12.2006 / 00:00:00

Rize'de kar yağışı nedeniyle okular yarın da tatil edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Son 24 saattir aralıklarla etkili olan kar yağışı nedeniyle Rize merkez, Derepazarı, İyidere, Çayeli, Fındıklı ve Ardeşen ilçelerinde okullar perşembe günü, Güneysu, İkizdere, Kalkandere ve Çamlıhemşin ise (perşembe - cuma) 2 gün tatil edildiği bildirildi. Yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde okullar bugün de tatil edilmişti.
Valilik Kriz Merkezi'nden alınan bilgiye göre, saat 16.00 itibariyle il genelindeki kapalı köy sayısı 217. Enerji nakil hatlarında meydana gelen arızadan dolayı 204 köye elektrik verilemezken, 149 köyle de telefon iletişimi sağlanamıyor. 17 köye ise su verilemiyor.

Rize Vali Yardımcısı Cengiz Karabulut, Karayolları, Köye Hizmet Götürme Birliği ve DSİ ekipleri olarak kapalı yolları ulaşıma açma çalışmalarının aralıksız sürdüğünü söyledi.

Öte yandan Rize'nin Kalkandere ilçesi Esendere ve Yeşilköy köyleri arasında 2 vatandaşın 700 tane küçükbaş hayvanı ile mahsur kaldığı bildirildi. Olayla ilgili bilginin kendilerine akşam saatlerinde ulaştığını belirten Vali Yardımcısı Karabulut, ekiplerin söz konusu bölgeye gönderildiğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious