Rize'de 'silah yüklü araca' 8 gözaltı

Rize'de 'silah yüklü araca' 8 gözaltı.8556
  • Giriş : 01.02.2009 / 18:37:00

Rize Valisi Zekeriya Şarbak, ''Fındıklı'daki çalışmada, aralarında 3 kolluk kuvveti personelinin de bulunduğu 8 kişi gözaltına alındı'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Vali Şarbak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, polisin, Pazar ilçesi Kirazlık Mahallesi Hopa Caddesi'nde terk edilen 53 T 5165 plakalı bir taksinin bagajında yaptığı aramada, 7 adet el yapımı tabanca, şarjörler ve silah yapımında kullanılan malzemeler ele geçirdiğini söyledi.

Olaya ilişkin taksinin sahibi M.K'nin gözaltına alındığını ifade eden Vali Şarbak, bu kişinin verdiği bilgiler doğrultusunda bir silah atölyesinin ortaya çıkartıldığını kaydetti.

Vali Şarbak, jandarmanın da Fındıklı ilçesindeki çeşitli adreslerde arama yaptığını anlatarak, şunları anlattı:

''Fındıklı'daki çalışmada, aralarında 3 kolluk kuvveti personelinin de bulunduğu 8 kişi gözaltına alındı. Bu kişilerin üzerleri ile ev ve iş yerlerindeki aramada, 6 tabanca, çok sayıda fişek, 12 gram esrar, 13 gram kenevir tohumu, 1 sahte pasaport, kurşun geçirmez yelek ve çeşitli evrak ele geçirilmiştir.''

Her iki çalışmada ele geçirilen tabanca sayısının 13 olduğuna işaret eden Şarbak, konuyla ilgili bazı kişilerin arandığını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*