Rize'de sokaklar yeniden düzenlenecek

  • Giriş : 07.11.2006 / 00:00:00

Rize Belediyesi, Tophane Mahallesi'nde cadde ve sokakları güzelleştirmek için çalışma başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Tophane Mahallesi'ni ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet eden ve sorunlarını dinleyene Başkan Bakırcı, "İl genelinde zamanında yapılan yanlış imarlar yüzünden çalışmalarımızda sıkıntı çekiyoruz. Bu nedenle belediye olarak sokakların durumuna uygun şekillerde hazırladığımız projeleri hayata geçireceğiz." dedi.

İl merkezinde mahallelerin ara sokaklarında yanlış imar nedeniyle birçok ev birbirine çok yakın yapıldığına dikkat çeken Bakırcı, bu durumun istekleri çalışmalara engel olduğunu dile getirdi. Bakırcı, "Bu nedenle sokaklarımızın görüntüsünün ve ulaşımının eskisinden çok daha iyi olması için proje hazırlıyoruz. Vatandaşlarımızla el ele vererek sokaklarımızı güzelleştireceğiz." diye konuştu.

Tophane Mahallesi'nde dar sokakların daha rahat kullanımı için çalışmaların bir an önce başlatılacağını ifade eden Bakırcı, şunları söyledi: "İmar yönünden terk edilmiş bir mahalle görünümünde olan Tophaneyi kurtarmak ve şehirle bütünleştirmek için çalışmalarımıza başladık. Dönüşüm projesiyle çok uzun zamanda yapılacak çalışmalar olacağından ara sokakların düzenlenmesi yoluna gittik. Yıkılması zorunlu olan binaları yıkacağız. Böylece hem mahalleyi görüntüsüyle şehir merkezine bağlayacağız, hem de yapılması uygun yeni yollarla komşu mahallelere bağlantılarını artıracağız. Alternatif olmadığı için mevcut şekilleriyle düzenleyeceğimiz dar sokakları büyük şehirlerde olan dar sokaklar konumuna getireceğiz. Aydınlatılmasıyla ve düzenlenmesiyle bu kış Tophane mahallemizde ciddi çalışmalar yapacağız. Vatandaşlarımızda buna hazır, muhtarımızda gerekli yardımı yapacak. Böylece Tophane Mahallesi'ni bu görüntüsünden kurtaracağız."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious