Rize'de öğrenci olmak varmış!

  • Giriş : 20.07.2006 / 00:00:00

ÖSS sınavında Rize'de ilk beşe giren öğrenciler Amerika tatiline gönderiliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Geçtiğimiz yıl kazandıkları üniversitelerin bu yıl birinci sınıfı okuyan öğrenciler, Rize Valisi Enver Salihoğlu tarafından makamında kabul edildi. İl Milli Eğitim Müdürü Rasim Çelik'in de hazır bulunduğu kabulde başarılı öğrencilere uçak biletlerini verdi.

Geçtiğimiz yıl yapılan ÖSS'de il genelinde ilk beşe giren öğrencilere Amerika tatili sözü verdiklerini hatırlatan Vali Enver Salihoğlu, başarılı öğrencilerin tercih ve okul kayıt işlemlerinden dolayı geçtiğimiz yaz gidemedikleri tatile bu yaz gideceklerini söyledi. Öğrencilerin ABD tatilinde kendilerine Rizeli işadamı Cemal Külünkoğlu'nun eşlik edeceğini belirten Salihoğlu, öğrencilerin 10 günlük Amerika tatilinde 5 eyaleti gezeceklerini dile getirdi.

Amerika tatiline, 2005 ÖSS'de Rize'de ilk beşe giren; Hakan Babaoğlu, Gökhan Kavasoğlu, Emre Işıklıgil ve Kemal Kavasoğlu gönderilerken, Emre Ekşioğlu'nun vize problemi nedeniyle geziye katılamayacağı bildirildi. Vali Salihoğlu, vize probleminden dolayı Amerika'ya gönderemedikleri Ekşioğlu'nu başka bir ülkeye göndermeyi planladıklarını sözlerine ekledi.

Salihoğlu, bu yılki ÖSS'de il genelinde ilk 10'a giren öğrencilere bilgisayar, ilk 100'e giren öğrencilere de hayırsever işadamlarının katkısı ile burs vereceklerini aktardı. Bu tip ödüllerin kendilerini motive ettiğini dile getiren öğrenciler, daha büyük başılar elde etmek ve Rize'yi en güzel şekilde temsil etmek için çalışacaklarını söylediler. Uçak biletlerini teslim alan öğrenciler, 23 Temmuz Pazar günü yola çıkacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious