Roberto Carlos, küçük İslam'a ümit oldu

Roberto Carlos, küçük İslam'a ümit oldu.15951
  • Giriş : 18.11.2007 / 10:30:00
  • Güncelleme : 18.11.2007 / 10:32:31

Kas gelişmeme hastası İslam Olkun'un (11), yardım talebine Carlos'tan cevap geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kendisine gönderilen e-postayı alan Carlos, küçük İslam'la pazartesi günü İstanbul'da biraraya gelerek tedavisi için gerekli imkanı sağlayacak.

Eskişehir Büyükdere Mahallesinde ikamet eden Seval ve Hüseyin Gazi Olkun çiftinin ilk çocukları olan 11 yaşındaki yaşındaki İslam, 7 aylıkken rahatsızlandı. Yapılan tetkikler sonucunda İslam'ın kas gelişmeme hastalığına yakalandığı tespit edildi. Bunun üzerine aile Eskişehir'de özel bir rehabilitasyon merkezinde 5 yıl tedavi yaptırdı.Babanın işten çıkarılması nedeniyle küçük İslam'ın tedavisi yarım kaldı.

Ardından asgari ücretle bir fabrikada iş bulan baba Hüseyin Gazi, küçük İslamı tedavi ettirmek için Osmangazi Üniversitesi Ortopedi bölümüne götürdü. Yapılan muayene sonunda, küçük İslam'ın ameliyat edilmesine karar verildi. Ancak, ailenin iddiasına göre, ameliyatı yapacak olan doktor, aileden bin 250 YTL ekstra ücret istedi. Maddi sıkıntı çeken Olkun ailesi parayı denkleştiremeyince ameliyattan vazgeçildi. Daha sonra Olkun ailesi, internet üzerinde kendilerini sevindiren bir haberle karşılaştı. İnternet üzerinde tanışdıkları İzmir'de görevli Nejat Can isimli bir doktorun kendilerine başvuran Olkun ailesine küçük İslamın kök hücre yöntemi ile Japonya da tedavisinin mümkün olduğunu ancak 70-80 bin YTL masraf gittiğini belirtti. Bunun üzerine Olkun ailesi ve küçük İslam, büyük sevinç yaşadı.

Müjdeli haber üzerine harekete geçen küçük İslam, hayranı olduğu Fenerbahçenin Brezilyalı Yıldızı Roberto Carlos'a e-posta, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a da bir mektup yazarak yardım talebinde bulundu. Koyu Fenerbahçeli olan İslam, yazdığı email ve mektubunda, " Kas gelişmeme hastasıyım. Her çocuk gibi bende gezip dolaşmak ve oynamak istiyorum. Ailemin maddi durumu yok. Lütfen beni bu hastalıktan kurtarmak için tedavi ettirin. Size ömrüm boyunca dua ederim." sözlerine yer verdi. Küçük İslam'ın bu girişimi karşılıksız kalmadı. Futbolcu Carlos, kendisine gönderilen e-maili aldı ve hemen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yetkililerini arayarak çocuğun durumu hakkında bilgi aldı. Carlos, büyükşehir belediye başkanı Yılmaz Büyükerşenin'de devreye girmesi ile küçük İslamla görüşerek ona yardım etmeyi kabul etti. Küçük İslam, pazartesi günü büyükşehir belediyesi tarafından kendisine sağlanan bir ambulansla İstanbula götürelerek, Carlos ile görüşecek. Carlos'un yapılan görüşme sonunda küçük İslamın tedavisi için gerekli parayı sağlayacağı belirtildi.

Anne Seval Olkun, söz konusu haberin büyükşehir belediyesi yetkilileri tarafından kendilerine iletildiğini söyledi. Aldıkları haber karşısında çok şaşırdıklarını anlatan anne Olkun, " İnşaallah bir aksilik olmaz ve oğlum, kendisine sağlanan desteğin sayesinde sağlığına kavuşur" dedi.

İlköğretim 5. sınıfta okuyan ve her yıl taktir alan İslam, haberi duyduğunda adeta gözyaşlarına boğuldu. Carlos'un kendisiyle görüşme ve yardım talebine cevap vermesi karşısında adeta şok olduğunu belirten küçük İslam, " Tarif edilemez bir mutluluk içerisindeyim. En sonunda bir hayırsever sesimi duydu. Bana bundan başka verilecek iyi bir haber düşünemiyorum. İnşaallah tedavimde yapılır ve sağlığıma kavuşurum. Bu işte emeği geçen herkese teşekkür edeiyorum" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious