Roberto Carlos: Acınızı anlıyorum

Roberto Carlos: Acınızı anlıyorum .19583
  • Giriş : 11.10.2007 / 17:06:00

Fenerbahçe'nin dünyaca ünlü Brezilyalı futbolcusu Roberto Carlos, bugünkü antrenman sonunda yaptığı açıklamalarla duyarlılığını gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Basın mensuplarının karşısına gelir gelmez, soru dahi sorulmadan konuşmaya başlayan yıldız futbolcu, içimizden biri gibi konuşarak Türkçe sözcüklerle "iyi bayramlar" dileğinde bulundu.

Carlos, "Herkese iyi bayramlar diliyorum. Brezilya'da da bu tip günler çok önemlidir. Umarım herkes yakınlarıyla iyi vakit geçirir" diye konuştu. Ünlü futbolcu yine kendisine sorulmadan, son günlerde Türkiye'de yaşanan terör olayını da değinerek "Bu tür olayların yaşanması üzüntü verici. Şehit ailelerine başsağlığı diliyoruz. Acılarını çok iyi anlıyorum. Bu tür olaylar İspanya'da da yaşanmıştı" açıklamasını yaptı.

Öte yandan lig, şampiyonlar ligi ve takımdaki durumlar hakkında konuşan Roberto Carlos, puan farkının Galatasaray ile açılması hakkında "İnsanlar endişeleniyor ama buna gerek yok. Lig uzun bir maraton. Bunun altından kalkacağımızı düşünüyorum. Bunun yanı sıra şampiyonlar liginde lideriz" dedi.
Roberto Carlos, Fenerbahçe yönetiminden yöneticilik veya antrenörlük teklifi alıp almadığı şeklindeki soruya karşılık ise "Öyle bir görüşmemiz olmadı. Ben Fenerbahçe'de şu an Futbol kariyerimi sürdürüyorm. Burada tamamlayacağım. Sözleşme bitince, 3 yıl sonra oturur konuşuruz. O zaman ne gösterir bilinmez ama şu an hala gencim ve Futbol oynamak istiyorum" cevabını verdi.

Kezman konusunda ise "Burada basına çok görev düşüyor. Ona biraz destek olursanız. Kendine gelir ve çok daha iyi olur. Tabii ki bir oyuncunun eleştirilmesi doğal. Ama bununla bir yere varamayız. Hep eleştirmek olmaz. Kezman çok iyi bir futbolcu. Bugünkü antrenmanda da kendisini çok iyi gördüm. Onu destekliyoruz" diye konuşan yıldız futbolcu, Appiah'ın takıma dönmesi durumunda, yabancı futbolculardan birinin yedek kalacağının hatırlatılması üzerine "Bu kararı hocamız Zico verecek. Onun istediği sahaya çıkacak. Kim iyi ise o oynasın. Şöyle bir şey olur ve hocamız bize kim yedek kalmak istiyor diye sorarsa parmağımı ilk ben kaldırırm. Bu düşünce ve anlayışa sahibim. Yabancı futbolcular arasında böyle bir sorun yok. takım için doğru olan neyse o yapılır" diye konuştu.

Roberto Carlos vatandaşı olan futbolculardan Deivid için övgü dolu sözler sarfetti ve şu anki performanısın herkese örnek olması gerektiğini belirtti.

ANTRENMANDA APPIAH VE KEZMAN'IN İSTEKLİ OYUNU DİKKAT ÇEKTİ

Fenerbahçe hazırlıklarını yaklaşık 1 saat 15 dakika süren antrenmanla sürdürürken, milli takımlarda bulunan oyuncular dışında Edu, Ali Bilgin ve Serdar antrenmana katılmayarak tesislerde çalıştılar. Düz koşu ve ısınma hareketlerinin ardından yarı sahada maç yapıldı. Çift kale maçta özellikle Appiah'ın çok istekli ve neşeli olduğu gözlerden kaçmadı. Aynı şekilde Mateja Kezman da iyi oyunu ve attığı gollerle dikkat çekti. Akşam bir çalışma daha yapacak olan sarı-lacivertliler yarını izinli geçirecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious