Roberto Carlos kokpitte

Roberto Carlos kokpitte.11034
  • Giriş : 21.01.2008 / 17:06:00

Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldız futbolcusu Roberto Carlos, Turkcell Süper Lig'de Gaziantepspor ile yaptıkları maçın ardından, Gaziantep'ten Antalya'ya gittikleri özel uçağın kokpitine girerek, kaptan pilottan uçuş hakkında bilgiler alıp, korkusunu yendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Fenerbahçe Kulübü'nün internet sitesinde sarı-lacivertli kafilenin Antalya yolculuğuyla ilgili bazı detaylara yer verildi.

Uçağın kaptan pilotu Kubilay Boyacı'nın futbolculara yönelik yaptığı konuşmadan sonra Roberto Carlos, Semih Şentürk ve Önder Turacı'nın kokpite giderek uçak hakkında ve uçuş güvenliğiyle ilgili bilgiler aldığı ifade edildi.

İlk kez kokpite girdiğini belirten Roberto Carlos, kaptan pilot Boyacı'ya uçuşla ilgili merak ettiği konular hakkında sorular yöneltti.

Brezilyalı yıldız kaptan pilota, bazen açık havalarda bile uçağın sallandığını, bu durumdan çekindiğini, sarsılmadan uçmanın mümkün olup olmadığı sorusunu yöneltti. Pilot Boyacı'nın, Carlos'a ''Arabayla gittiğinizde de bazen bozuk yollardan geçmek zorunda kalırsınız ve bu yollar insanı sarsar, havada da durum farklı değildir. Ama bunda korkulacak hiçbir şey yok. Güvendesiniz'' şeklinde ifadelerle yanıt verdiği belirtildi.

Pilotlardan, kokpitte yapılan işlerle ilgili bilgileri alan yıldız futbolcunun, ''Tüm uçak korkumu burada bırakıyorum. Keşke bu bilgileri daha önceki uçuşlarımda alsaydım'' dediği ifade edildi.

Galibiyet sonrası çok güzel bir uçak yolculuğu yaptığını kaydeden Brezilyalı futbolcu, pilot Boyacı'ya, ''Sevilla dönüşü İstanbul'a bizi siz geri getirin. Ne demek istediğimi herhalde anlamışsınızdır'' dediği kaydedildi.

Bu arada, sarı-lacivertlilerin Gaziantep-Antalya yolculuğu süresince keyifli dakikalar yaşadığı bildirildi. Futbolculardan Gaziantepli Kemal Aslan'ın kafileye Antep fıstığı ve tatlı ikram ettiği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious