Roberto Carlos: Sevilla favori

Roberto Carlos: Sevilla favori.11034
  • Giriş : 20.02.2008 / 12:34:00

Fenerbahçe’nin Brezilyalı yıldız futbolcusu Roberto Carlos, El Mundo gazetesinde bugün yayımlanan demecinde, "Fenerbahçe’de kendimi baba veya büyük abi gibi hissetmek istemiyorum" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Fenerbahçe’de çok saygı duyulan biri olduğunu "ancak öncelik istemediğini" vurgulayan Carlos, "İsteyen varsa öğüt veriyorum.

Futbolu bırakma sürecinin daha başlangıcındayım ve bırakmak istemiyorum. Kendimi halen genç gibi hissediyorum ve bunun iyi bir şey olduğuna inanıyorum" değerlendirmesinde bulundu.

"Neden Türk futbolunu seçtin" sorusuna Carlos, "Zico’nun telefonunun ya da buradaki Brezilyalıların kararımda etkili olmadığını söylersem yalan söylemiş olurum. Ayrıca tutku ile yaşanan Futbol benim hoşuma gidiyor. Burada taraftar çok tutkulu. İnanılmaz bir şey" yanıtını verdi.

Bu arada Fenerbahçe’nin gücünün sadece taraftarından gelmediğini belirten Brezilyalı tecrübeli futbolcu, şu değerlendirmeyi yaptı:
"Taraftarlarımızın stadyumu rakip için cehenneme çevirdikleri doğru ama burada çok fazla kaliteli oyuncuda var. Alex ve Semih ligimizdeki en güçlü forvet oyuncuları ve Şampiyonlar Ligi’nde de en önemli çiftlerden biri. Lugano mükemmel bir stoper. Kimse Alex’ten gözünü ayırmamalı.

Benim için sezonun en iyisi." Şampiyonlar Ligi’nde bu akşam yapacakları maça değinirken, "Sevilla favori ama canını sıkabiliriz" diyen Roberto Carlos, İspanya’nın en büyük 3. kulübü olarak gösterdiği Sevilla’nın "Şampiyonlar Ligi’nde finale kadar yükselmesi halinde bunun kendisini şaşırtmayacağını" belirtti.

Carlos, ayrıca Brezilya Milli Takımı’na dönme arzusunu yineledi.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious