Roberto Carlos uğurunu açıkladı

Roberto Carlos uğurunu açıkladı.18004
  • Giriş : 29.11.2008 / 22:06:00

Roberto Carlos derbi maçın ardından yaptığı açıklamada karşılarında futbol oynamaya çalışan bir rakip buldukları için kendilerinin de işinin kolaylaştığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Fenerbahçe'nin sol beki Roberto Carlos derbi maçın ardından yaptığı açıklamada karşılarında Futbol oynamaya çalışan bir rakip buldukları için kendilerinin de işinin kolaylaştığını söyledi. Derbi maçların her zaman camiayı mutlu ettiğini belirten Brezilyalı yıldız ilginç bir uğurunu da açıkladı.

Galibiyet her zaman için çok güzel. Fakat bir noktaya parmak basmam lazım. Şampiyon olmak için sadece derbileri değil diğer maçlarda da kazanmak lazım. Maça dönersek elbette ki kazandığımız için mutluyuz. Ben kariyerimde bir çok derbiye çıktım. Ancak buradakilerde durum biraz daha farklı. Burada kendimi biraz daha farklı ve özel hissediyorum. Bu tarz maçlar takımlara güven verir. Herkesi mutlu eder.

Diğer ekipler biizm karşımıza çıktığında daha fazla savunmayı ve marke etmeyi düşünüyorlar. Ama Galatasaray ve Beşiktaş gibi Futbol oynamaya ve kazanmaya çalışan ekiplere karşı daha iyi Futbol oynuyoruz. Ayrıca daha fazla pozisyon olduğu için maçlar daha zevkli oluyor. Biz futbolcular da bu maçlarda daha kolay oynuyoruz. Ama biraz daha küçük diyebileceğimiz takımlar daha çok markajı ve kapanmayı tercih ettiği için işimiz zorlaşıyor.

Önemli olamn gol pozisyonu yaratmaktır. Biz yaratıyoruz ama malesef son anlarda gole çeviremiyoruz. Ama biraz daha sabredersek, son vuruşlarda daha becerikli olabilirsek hem üzerimizdeki stresi atacağız hem de daha iyi sonuçlar alacağız. Takımın biraz daha kendine alışması gerekiyor.

İyi sonuçlar almak için elimizden geleni yapıyoruz. Önemli olan bireysel olarak benim değil tüm takımın başarısı.

Uğur olarak denediğim bazı şeyler var. Bunlar benim bağımlılık diye adlandırabileceğim şeyler. Bir tanesi formamın alt kısmını her zaman keserim. Dikkatli olanlar da bunu görebilir."

AJANSSPOR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*