Robin Hood Kızılay

Robin Hood Kızılay.6984
  • Giriş : 19.01.2008 / 13:32:00

Kızılay Kayseri Şubesi zengin öğrencilerden aldıklarını fakir öğrencilere dağıtıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kızılay Kayseri Şubesi durumu iyi olan kolej öğrencilerinden topladıkları giyim ve kırtasiye malzemelerini ilçe ve köylerde zor şartlarda eğitim gören fakir ailelerin çocuklarına dağıtıyor.
Çetin kış şartlarına aldırış etmeden kadın gönüllülerle birlikte hareket ederek ilçe ve köyleri tek tek gezdiklerini kaydeden Kızılay Kayseri Şube Başkanı Ayhan Uzandaç, özellikle yatılı eğitim gören yardıma muhtaç ailelerin çocuklarına ulaşmaya çalıştıklarını söyledi.

İlçe ve köylerdeki öğrencilerin bir kaleme dahi muhtaç olduğunu belirten Uzandaç, kolejlerde eğitim gören maddi durumu iyi olan ailelerin çocuklarından alınan kırtasiye ve giyim malzemelerini ilçe ve köylere ulaştırmaya çalıştıklarını aktardı. Yardım götürdükleri okullarda çocukların çok sevindiğini anlatan Uzandaç, "İlçe ve köylerdeki çocuklarımız okuma aşkıyla dolular ancak imkansızlıklar bir türlü yakalarını bırakmıyor. Yaşadıkları sıkıntıları bir nebze azaltıp sahipsiz olmadıklarını göstermek amacıyla kar kış demeden yollara düşüp topladığımız yardım malzemelerini ulaştırıyoruz. Çocukların sevinçleri gözlerinden okunuyor. Yapılan bu yardımlar sonrasında içlerindeki okuma azmi ve hırsı daha da perçinleşiyor ve kendilerini imkansızlığın, yokluğun kollarına teslim edip mücadelelerinden vazgeçmiyorlar. Bizim amacımızda onların bu mücadeleye devam etmelerini sağlamak. Elimizden geldiği kadarda imkansızlıklarla boğuşan çocuklarımızın yanında olacağız" diye konuştu.

Kadın gönüllü heyeti ile birlikte 2 bine yakın kırtasiye malzemesi 600 pantolon ve 50 mont dağıttıklarını aktaran Uzandaç, bu yardımların artarak devam edeceğini vurguladı. Maddi durumu iyi olan ailelerinde daha duyarlı olmalarını isteyen Uzandaç, "Birçok kişinin beğenmediği ve çöpe atmayı düşündüğü gerek kıyafet gerekse kırtasiye malzemesini ilçe ve köylerdeki çocuklar rüyalarında bile göremiyorlar. O nedenle bir şeyi çöpe atmadan önce bu çocuklarımızı düşünelim, gözümüzün önüne getirelim ve ondan sonra karar verelim" şeklinde uyarıda bulundu.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious