Robinho Ada'da!

Robinho Ada'da!.12614
  • Giriş : 02.09.2008 / 13:34:00
  • Güncelleme : 02.09.2008 / 12:59:49

Manchester City, Real Madridli futbolcu Robinho'yu 42 milyon Euro'ya renklerine kattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Manchester City, aylardır süren çalkantılı transfer sürecine, sezonun Avrupa çapındaki en büyük transfer bombasını patlatarak noktayı koydu ve Chelsea'nin yapamadığını yaptı. Manchester City, Real Madridli futbolcu Robinho'yu 42 milyon Euro'ya renklerine kattı.
Transfer sezonunun bitimine saatler kala Real Madrid ile masaya kararlı oturan Manchester City'nin yöneticileri, bu flaş transferi 1 saat içersinde bitirmeyi başardılar. Transfere dair pazarlık yolunu seçmeyen Manchester City'nin yönetimi, Real Madrid'in, Brezilyalı yıldızın transferi durumunda 42 Milyon Euro'dan aşağı inmeyecekleri bilinceydiler ve bu teklifi kabul ederek, Robinho'yu renklerine bağladılar.

Robinho'yu 5 yıllığına renklerine bağlayan Manchester City Kulübü, bu futbolcuya sezon başına ise 6 Miyon Euro ödeyecek. Geçtiğimiz yıl Manchester City Kulübünü satılan alan Taylandlı eski Başbakan Thaksin Shinawatra, bugün yine süpriz bir gelişme ile Manchester City Kulübü'nü Birleşik Arap Emirlikleri'nden olan bir yatırım şirketine satmıştı. Bu ani gelişmenin ardından Abu Dabili şirket, ilk transferini Robinho'yu renklerine bağlayarak gerçekleştirdi.

Bu gelişmelerin ardından yıldız oyuncunun yarın İngiltere'ye gitmesi ve yeni kulübüyle sözleşme imzalaması bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*