Robinho'ya acı fatura

Robinho'ya acı fatura.12614
  • Giriş : 23.08.2008 / 15:55:00

Robinho krizi dallanıp budaklandı. Real Madrid, Chelsea'ye gitmek isteyen futbolcuya acı bir reçete sundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İspanya Birinci Futbol Ligi ekiplerinden Real Madrid'de, kulüp başkanı Ramon Calderon, Robinho'nun, sözleşmesini feshedip FC Chelsea'ye gidebileceğini, ancak yüklü bir meblağ ödemek zorunda kalacağını söyledi.

Kulüp değiştirme isteğinde bulunan Robinho'nun, bu isteğiyle ilgili açıklama yapan Ramon Calderon, ''Robinho, sözleşmesini feshetme kararı alırsa, mahkeme onun ne kadar ödemesi gerektiğine karar verecek. Biz kendisinin burada kalmasını istiyoruz, ancak bu durum bizi çaresiz bırakıyor'' dedi.

Brezilyalı oyuncunun, bu isteğini kulübe yazılı olarak bildirmesi gerektiğini vurgulayan Calderon, bu durumun FC Chelsea ile aralarında herhangi bir görüşme yapılmasını gerektirmediğini bildirdi.

Real Madrid, konuyla ilgili yaptığı bir açıklamada, kulüp olarak hiçbir futbolcuyu isteği dışında zorla tutmalarının söz konusu olmadığını, bu nedenle Robinho'nun tek taraflı sözleşme iptali isteğini kabul etmekten başka çarelerinin olmadığını kaydetmişti.

Real Madrid, daha önce 150 milyon Avro değer biçilen Robinho için FC Chelsea'den gelen 32 milyon Avro'luk öneriyi reddetmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*