Rock festivalinde istenmeyen görüntüler

Rock festivalinde istenmeyen görüntüler.12231
  • Giriş : 15.08.2008 / 21:20:00

Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Zeytinli beldesinin ev sahipliği yaptığı '2008 Zeytinli Rock Fest' istenmeyen görüntülere sahne oluyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Rock müziği sevenlerin merakla beklediği '2008 Zeytinli Rock Fest', ülkenin çeşitli yerlerinden gelen yaklaşık 20 bin rock müzik hayranının iştirakiyle dün başladı. Zeytinli'de üçüncü kez düzenlenen ve bu yıl Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın da desteklediği festivalde istenmeyen görüntüler yaşandı.

Altınkum plajındaki festival alanına 7 bin civarında çadır kuran ve sabah saatlerinde almaya başladıkları alkolün etkisiyle kendilerinden geçen gençler, gecenin ilerleyen saatlerinde festival alanının dışına çıktı. Ellerindeki içki şişeleriyle Dalyan yolunu adeta kaplayan gençler, çevre kirliliğine sebep oldu. İçki şişeleri ve atıklarını yollara atan ve zaman zaman kavga eden gençler, çevre sakinleri ve bölgeye tatil amacıyla gelenler tarafından tepkiyle karşılandı.

Durumu "rezalet" olarak değerlendiren vatandaşlar, "Geçen yıl da aynı rezalet oldu ve alkollü gençler tarafından çevreyle birlikte insanlar da zarar gördü. İşte görüyorsunuz ki, bu yıl da aynı rezalet sürdürülüyor. Böylesine büyük bir organizasyonda yeterli tedbir alınmıyor. Biz bu biçimde bir festival görmek istemiyoruz. Kendini bilmez gençler tarafından zarar görmek istemiyoruz" dedi.

Konser alanına davet edilerek yaka kartları ile birlikte içeri alınan onlarca ulusal ve yerel basın mensubu da ayrımcılık yapıldığı iddiasıyla organizasyon yetkililerine tepki göstererek, festival alanını terk etti. Konserde sahne alan ilk grubun ardından sebep belirtmeksizin çekim yaptıkları sahne önünden yan taraftaki boşluğa alınan basın mensupları, daha sonra sanatçıların isteği doğrultusunda hareket edildiği gerekçesiyle güvenlik şeridinin dışındaki gençlerin yanına çıkartıldı. Sahne önünde çekim yapmaya devam eden bazı ulusal basın mensuplarının bırakıldığını gören diğer basın mensupları, organizasyon yetkilileriyle tartıştı.

Duruma tepki gösteren basın mensuplar ise festival alanını terk ederek protesto yaptı. Ünlü rock gruplarının sahne aldığı festival alanına tırlar dolusu alkol sevkıyatı yapılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*