Rock müziği yarışması başlıyor

  • Giriş : 26.05.2006 / 00:00:00

Rock müziğin koridorlarında dolaşan 'OrchestrAS 2006', kendini kanıtlamak isteyen genç müzisyen adayları için yetenek yarışını başlatıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bursa'nın en büyük alışveriş merkezlerinden As Merkez ile As Kültür Merkezi'nin (AKM) geçen yıl ilkini gerçekleştirdiği 'OrchestrAS', 70'lerin özgün ve serüvenci ruhunu müzikte arayan büyük bir adım. Yarışma, bencil bir bireysellik yerine kolektif üretimi teşvik eden, evrensel ritim ve enstrümanlardan etkilenen ama kaynağını bu topraklardan alan müzisyenlerin sesini duyurma amacı taşıyor.

As Merkez önündeki Özgürlük Meydanı'nda yapılacak olan yarışma'ya, daha önce yapılan ön eleme sonunda 16 grub katılma hakkı kazandı. Yarışmaya katılan gruplar, kura sırasına göre sahne alacak.

Yarışmanın sonuçlarını değerlendirecek jüride ise şu isimler yeralıyor; Banu Demirağ, müzik öğretmeni Murat Kara, Medya S Genel Koordinatörü Necati Kartal, Sönmez Gıda Turizm Ticaret A.Ş İnsan Kaynakları Müdürü Mehmet Özman ve Ulubatlı Hasan Anadolu Lisesi müzik öğretmeni Alpay Mumcu.

Yarışmanın birincisine As Merkez tarafından 5 bin YTL, ikincisine 2 bin 500 YTL, üçüncüsüne ise bin YTL ödül verilecek. Bunun dışında iki de mansiyon ödülü vericek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious