Rocker rahip şimdi de metalci oldu

Rocker rahip şimdi de metalci oldu.22966
  • Giriş : 19.06.2008 / 14:30:00

Şimdiye kadar 15 rock müzik albümü hazırlayan ve sayısız da konser veren 62 yaşındaki çılgın rahip Bonizzi, tarzını değiştirerek ilk metal müzik albümünü hazırladı. Bonizzi konserlerine de rahip cüppesiyle çıkıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İtalya'da son 18 yıldır rock müzik yapan 62 yaşındaki rahip Cesare Bonizzi, tarzını değiştirerek ilk metal müzik albümünü hazırladı. Şarkılarını kendisi yazan ve iyi bir elektrogitar ustası olan Bonizzi, Milano’da düzenlenen Metalica konserini izledikten sonra, metal müzik yapmaya başladı.

Müzik dünyasında ‘Fratello metallo’ (Metal birader) olarak anılmaya başlayan Bonizzi, ‘Sırlar’ adını taşıyan ilk metal albümünün tanıtım konseri, 29 Haziran'da Bologna'da düzenlenecek. Sanatçı rahip, İtalya'nın en önemli metal müzik festivali olan ‘Gods of Metal’de bir konser verecek. Şimdiye kadar 15 rock müzik albümü hazırlayan ve sayısız da konser veren çılgın rahip, konserlerinde de güncel hayatında olduğu gibi rahip cüppesini giyiyor.

Müzik tarzını ‘Metrock’ olarak tanımlayan Bonizzi, “Metal müziği, melodik rock ile uyumlu hale getirdik. Herkesi konsere bekliyorum” dedi. Bonizzi, halen Milano yakınlarında bir manastırda yaşıyor.

Üç gün sürecek festivali 100 bin kişinin izlemesi bekleniyor.

RADİKAL

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious