Rock'n Antalya başlıyor

Rock'n Antalya başlıyor.19265
  • Giriş : 18.06.2008 / 16:36:00

Antalya'da 20-22 Haziran tarihlerinde ''Rock'n Antalya-Güneş Yağmuru Müzik Festivali'' düzenlenecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Lati Tur, Akdeniz Üniversitesi ve Tema Vakfı'nın da desteklediği Lara sahilinde, 9-10-11 NO'lu plajlarda gerçekleştirilecek festivalde, özel şovlar yapılacak, çeşitli rock grupları ve sanatçılar konserler verecek. Tüm grupların canlı performans sergileyecekleri festivalde yaklaşık 30 grup ve DJ sahne alacak.

Çadırlarda konaklayacak katılımcılar, gün boyunca çeşitli çalıştaylar, sponsor firmaların etkinlikleri ve sanatçıların imza günlerinin yanı sıra plaj voleybolu, sörf, kano, dağ bisikleti, deniz paraşütü gibi farklı aktivitelerden yararlanabilecekler.

Festival için Antalya ağaçlandırılacak

Festival ile ilgili yapılan yazılı açıklamada, 21 Haziranın, güneş ışığının en dik açıyla geldiği ve en uzun günün yaşandığı zaman olduğu belirtilerek, bu vesileyle, festivalin, küresel ısınmaya bir karşı duruş olarak düşünüldüğü vurgulandı.

Açıklamada, "21 Haziran, güneş ışığının en dik açıyla geldiği ve en uzun günün yaşandığı zamandır. Buna istinaden küresel ısınmaya karşı insanları bu konuda duyarlı olmaya bir davettir" denildi.

Festivalin her yıl aynı tarihlerde tekrarlanmasının planlandığı kaydedilen açıklamada, festivalin adının da içeriğine uygun şekilde "Rock'n Antalya - Güneş Yağmuru" olarak belirlendiği bildirildi.

Akdeniz Bölgesi'nde böyle bir rock müzik festivalinin ilk kez düzenlendiğinin ifade edildiği açıklamada, TEMA Vakfına konser bilet satış gelirlerinden yüzde 15 oranında bağış yapılacağı ve sadece Antalya sınırları içinde kullanılmak üzere festival adına ağaçlandırma yapılacağı kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious