Rock’n Coke 2006

  • Giriş : 03.09.2006 / 00:00:00

Rock’n Coke İstanbul 2006 barış mesajı veriyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Coca Cola tarafından, Pozitif organizasyonu ve İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı’nın (İKSV) işbirliğiyle düzenlenen "Rock’n Coke İstanbul 2006 Festivali"nin ikinci gününde sahneye ik çıkan konuk Ogün Sanlısoy oldu. Hezarfen Havaalanı’nda devam eden festivalde Pentagram grubunun eski üyesi olan Şanlısoy, "Barış yanlıları da eşlik edebilir" diyerek seslendirdiği parçayla barış mesajı verdi.

Şanlısoy’un ardından farklı tarzıyla kısa sürede profesyonel müzik dünyasının dikkatini çeken Vega grubunun solisti Deniz Özbey sahneye çıktı. Festivalin beklenen isimlerinden Almanyalı grup Reamonn ise sahneye çıkarak yeni parçalarıyla ve özelikle dünyayı etkisi altına alan "Supergirl" parçasıyla ile rockseverleri coşturdu. Daha sonra Türkiye’de alternatif müziğin yayılmasında ve sevilmesinde öncülük eden Duman grubu hayranlarıyla buluştu.

Öte yandan "Müzik Kasabası"nda faaliyet gösteren S.O.S. Ambulans Doktoru Enver Göçer’in yaptığı açıklamada, 2 bin kişinin çadır hastanelerine başvurduğunu belirtti. Festival katılımcılarının, arı sokması, soğuk algınlığı, baş ağrısı gibi şikayetlerle çadırlarına geldiklerini anlatan Göçer, "Gelenlerin yüzde 80’i soğuk algınlığı nedeniyle bize başvuruyorlar. Onların muayenesini burada gerçekleştiriyoruz." dedi.

Festival alanı içinde 4 ambulansın faaliyet gösterdiğini anlatan Göçer, 4’ü doktor 22 sağlık personelinin hizmet verdiğini söyledi.

Bu arada ikinci gününde 30 bin kişiye yakın bir kitleyi ağırlayan Rock’n Coke İstanbul 2006 olaysız bir şekilde devam ederken, öğle saatlerinde 500 personelle güvenlik önlemi alan İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin, üzerlerinde 165 gram esrar maddesi bulunan 20 kişiyi gözaltına aldığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious