Rock'n Coke başladı

  • Giriş : 02.09.2006 / 00:00:00

Coca Cola'nın sponsorluğunda bu yıl dördüncüsü düzenlenen ''Rock'n Coke İstanbul 2006 Festivali'', "Müzik Kasabası"nda yağmura rağmen başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Pozitif Tanıtım ile İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (İKSV) işbirliğiyle gerçekleştirilen festival önceki gün çadır kurmak isteyen kampçılara için kapılarını açtı. Hayko Cekpin ile başlayan ve Yüksek Sadak grubuyla devam eden festivalde, gün içinde Mercury Rev, Gogol Bardello, Şebnem Ferah, Kasabian ve Muse konser vermeleri bekleniyor.

Festivalde konserlerin yanı sıra düzenlenen etkinlikler de yoğun ilgi gördü. Plaj voleybolu, Futbol, Basketbol gibi karşılaşmaların yapıldığı festival alanında muhtarlık, hastane gibi konteynerlerin bulunması da dikkat çekti. Büyükçekmece Gölü kenarında kurulan "Müzik Kasabası"nda toplam 7 bin kişinin görev alıyor. Yaklaşık 50 bin kişinin izlemesi beklenen festivale, 600 İETT otobüsü seferiyle toplu ulaşım hizmeti sunuluyor. Özel araçlarla gelenler için ise 5 bin araç kapasiteli otopark hizmete sunuldu. 300 dönüm alan üzerinde gerçekleşen festivalde, 150 sağlık ve 400 temizlik görevlisi 24 saat hizmet veriyor.

Ayrıca, "Müzik Kasabası"nda rockseverlerin keyifli zaman geçirmeleri için balon, süper jumper, yoga, tai-chi, sabah koşusu yapmaları için imkanlar sağlandı.

Öte yandan, aralıklarla yağan yağmura rağmen rockseverlerin sahne alanlarını terketmedikleri görüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious