Roj TV teröristleri de çileden çıkardı

Roj TV teröristleri de çileden çıkardı.6506
  • Giriş : 06.12.2006 / 00:00:00

Terör örgütü PKK'nın yayın organı Roj TV, propagandası ile Kandil'deki teröristleri bile bıktırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Terör örgütü PKK'dan kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan Hülya Engin (29) ile Murat İpek (28), bölücü örgütün Kandil ve Mahmur kamplarındaki herkesin Türk televizyonlarını izlemeyi tercih ettiğini söyledi.

Bölücü örgütten kaçan Murat İpek ile Hülya Engin, Kuzey Irak'ta evlendi. Bir kızları dünyaya gelen çitf, geçen ay Habur'a gelerek güvenlik güçlerine teslim oldu. Tutuklanan İpek ve Engin hakkında, Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 10'ar yıl hapis istemiyle dava açıldı. İtiraflarda bulunan teröristlerden Murat İpek, bölücü örgüt tarafından kandırıldığını belirterek şunları söyledi:

'Parmaklarım kesildi'

"Örgüte katılırken 'büyük fırsatlar kazanacaksın, Avrupa'ya gideceksin. Çok paran olacak' denildi. Diyarbakır kırsalındayken kışın yolumuzu kaybettik. Karda ayaklarım kangren oldu ve iki ayağımın parmakları testereyle kesildi."

Hülya Engin'le evlendikten sonra Zaho'da ayakkabıcı açtığını anlatanİpek, şöyle devam etti:

"TV programlarında teslim olanların serbest bırakıldığını görünce eşimle teslim olmaya karar verdik. Mesut Barzani liderliğindeki IKDP erzak ve sağlık yönünden PKK'ya son dönemde çok yardımcı oluyor. Örgütte yeni katılanlar kararsız. Ancak TV yayınlarıyla bunların teslim olmaları sağlanabilir. Çünkü ağır hapis cezasından korkuyorlar."

İpek'le birlikte yargılanmasına yakında başlanacak Engin de kamplarda hiç kimsenin terör örgütünün yayın organı Roj TV'yi izlemek istemediğini Türk kanallarının izlendiğini söyledi. Engin, şunları söyledi:

'Çok sayıda kaçan var'

"Kamptaki herkes propagandadan bıkmış durumda. Genellikle Türk kanallarında dizi türü yayınlar izleniyor. Teslim olanlara nasıl davranıldığının basın yayın yoluyla dağdakilere gösterilmesi yeterli olur. Çünkü teslim olmak isteyen çok sayıda insan var.
Öcalan'ın yakalanmasından sonra liderlik çekişmesi çok sayıda kişinin kaçmasına yol açtı."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious