ROJ TV'yi engelleyemiyoruz

ROJ TV'yi engelleyemiyoruz.9204
  • Giriş : 18.02.2008 / 15:32:00

Uydu üzerinden yayın yapan terör kanalına karşı Zahid Akman'dan itiraf...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

RTÜK Başkanı Zahit Akman, Danimarka'dan bölücü örgütün propagandasını yapan ROJ TV'nin sürekli takip edildiğini, yayınlarının kayda alındığını, ancak engellenemediğini söyledi.

Akman, ROJ TV yayınlarını izleyenlerin alıcılarına bağladığı uydu antenleri aracılığıyla bu yayınlara erişebildiğine işaret etti. Akman, bölücü örgütün yayın organının yayınların durdurulması konusunda ise şöyle dedi:

“RTÜK'ün ülke üzerindeki tüm şebekelerdeki yayınları izleyebilme, kayda alma, değerlendirme gücü, kapasitesi ve yetkisi vardır. Ancak kurumumuz uydu üzerinden iletilen ve dağıtılan yabancı ülke kaynaklı radyo ve televizyon yayınlarını elektronik yollarla engelleme, bozma veya ortadan kaldırma gibi bir yetkiye ve teknolojiye sahip değildir. Ancak, bu tür yayınların uluslararası hukuk teamülleri dışında herhangi bir yolla engellenmesi veya bozulması, ifade özgürlüğünü ve yayın iletim ve yeniden iletim özgürlüğünü teminat altına alan ve ülkemizin de taraf olduğu uluslar arası anlaşma ve sözleşme hükümlerinin ihlali anlamına gelecektir.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious