Rojin ve Nilüfer'e tehdit mesajları...

Rojin ve Nilüfer'e tehdit mesajları....12179
  • Giriş : 07.01.2009 / 06:00:00
  • Güncelleme : 07.01.2009 / 00:10:18

TRT Şeş açılımına muhalefet edenler, Rojin ve Nilüfer Akbal'a sert mesajlar yolladı. Bir hayranı Rojin'i uyardı!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Devlet televizyonuna transfer olan Kürt sanatçılar zor durumda...

TRT 6'nın bomba transferleri Rojin ile Nilüfer Akbal'a tepki yağıyor. İki Kürt sanatçının web adreslerine, övgü dolu mesajların yanı sıra, tehdit kokan sert mesajlar da gönderildi.

Mesajlar arasında sanatçıları 'Kürt halkına ihanet etmekle', 'Gerillanın kanı üzerinden para kazanmakla' suçlayanlar da var. Rojin için 'Seda Sayan olma peşinde' diye bir mesaj da gelirken, bir başka hayranı 'Ablacığım, oraya çıkma. Gel Van'da konser ver. Söz veriyorum tüm arkadaşlarımı toplayıp getireceğim' dedi.

NİLÜFER AKBAL

Jan Ugur: Sizi beğenerek ve severek dinleyen bir Alevi-Kürt genci olarak sizin son günlerde TRT 6'da çıkma düşüncenizi tekrar gözden geçirmenizi diliyorum. Eğer AKP Hükümetinin yerel seçimler öncesi jet hızıyla kurduğu TRT'yi destekler ve aktif rol alırsanız AKP'nin seçim yatırımlarından biri olmaktan başka bir şey olmazsınız. Bu takdir de artık size kalmıştır.

Midyatlı: Sizi dinledik, sevdik. Ahmet (Kaya) abi yaşasaydı ne derdi senin bu yaptığın için? Çok yoğunsunuz bundan sonra tabii. Yeşiller de göründü. Rojin'in yaptığı da umurumuzda bile olmaz. Nasıl bir maceracı insan olduğunu biliyoruz onun. Sağa sola vücudunu kıvırıp bir Demet Akalın, Ebru Gündeş, Seda Sayan olma lüksü olduğunu.

Sibel: Önemli bir girişim yapan hükümet ve TRT yetkililerini kutlar, daha başarılı programlar yapmanızı diliyoruz Dileriz bu girişim iki halk için bir barış ve kardeşlik vesilesi olur. Amed Kadınlar Kurulu adına, Barış Anneleri adına Sibel.

ROJİN

Apo: Artık sıfırsın. Ahmet Kayaların mirasını böyle mi yaşatacaktın? Ve sanıyorsun ki onun emeğini oturup yiyeceksin. Ve ölen gerillaların kanı üstüne para kazanacaksın öyle mi utanmaz kadın. O Kürt elbiselerini çıkar.

Dikat: Devlet sana açık açık para veriyor, sen de hemen bunu kabul ediyorsun. Bu Kürtlere ve değerlerine ihanettir.

Rumuzsuz: Rojin ablacığım. Seni çok seviyorum. Ne olur katılma şu TRT'ye. Ablacığım kırma Kürt halkını. Söz veriyorum Van'da konser verirsen üniversitedeki tüm devrimci sol öğrencileri getireceğim.

Berkin: Kendi insanları ve kültürü için çalışan sanatçılara internetten küfür ve hakaret etmek insanlığa yakışır mı?

Tayfun İşçi: Sevgili Rojin... Bunca acının üzerinden yükselişini kutluyorum. Kürtçe TV konusunda rahat ol. Önemli olan sen ve ideallerindir.

Nisebini Berzani: Rojin sen bu sözlere aldırma. Kendinden olmayan herkese iftira atıyorlar, hakaret ediyorlar.

Kezzep: Seni gerçekten tebrik ediyorum. Aslan gibi yüreğin ve de TRT'nin Kürtçe kanalında program yapacağın için.

AKŞAM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*