Roket saldırılarını durdurmak zor

  • Giriş : 16.11.2006 / 00:00:00

İsrail Başbakanı Ehud Olmert, Filistin'den İsrail'e yönelik roket saldırılarının "büyük ve ani bir saldırıyla" önlenemeyeceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İsrail'in Sderot kasabasına dün Filistin tarafından gönderilen bir roket, bir kadının ölümüne sebep olmuştu. İsrailli aşırı sağcı liderler, İsrail'in 38 yıl aradan sonra geçen yıl çekildiği Gazze'ye yönelik bir büyük bir saldırı düzenlenmesini istemişlerdi.

ABD ziyaretinin ardından İsrail'e dönerken uçakta gazetecilerin sorularını cevaplayan İsrail Başbakanı Olmert, "Saldırı çok ciddi bir saldırıydı ve Kassam füzelerini durdurmak için faaliyetlerimiz sürecek" dedi. Büyük bir Gazze operasyonunun sorulması üzerine ise Olmert, "Tek ve büyük bir saldırıyla Kassam roketleri durdurabileceğinizi sanmıyorum. Roketleri durdurmak için uygulanabilecek tek bir seçenek yok" diye konuştu. Olmert, dünkü saldırının sorumlularının bulunacağını ve cezalandırılacağını kaydetti.

Filistinli militanlar, İsrail sınırına yakın yerlerden ev yapımı Kassam roketleri fırlatıyor ve saldırını ardından hemen çevre kentlere giderek gözden kayboluyorlar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious