Roketler, köyleri vuruyor!

  • Giriş : 22.07.2006 / 00:00:00

Lübnan'a düzenlenen saldırıların 11. gününde sınırıdan içeri giren İsrail kara birliklerinin, Hizbullah mevzilerine sınırlı saldırılar düzenlediği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İsrail ordusunun bugün düzenlediği saldırılarda, Lübnan'ın güneyindeki iki köyü işgal ettiği bildirildi. Kara saldırıları hakkında bilgi veren İsrail Ordu sözcüsü, yapılan operasyonların sınırlı olduğunu ve Lübnan sınırına sadece birkaç kilometre kadar girildiğini ifade etti. Sözcü, kara harekatının gelecekte genişleyebileceği ifade ederken, şu an için böyle bir durumun söz konusu olmadığını belirtti.

İsrail ordusu, son 24 saatte Hizbullah'ın silah deposu ve 11 roket bataryası dahil yaklaşık 150 hedefe saldırı düzenlediğini açıkladı. Ordu, ayrıca Suriye ile Lübnan arasında 12 karayolunun ve iletişim hatlarının vurulduğunu belirtti.

İki askerinin Hizbullah tarafından kaçırılması sonrası, İsrail ordusu Lübnan'a düzenlediği saldırılarda yaklaşık 400 Lübnanlı sivili öldürmüştü. Yabancı ülke vatandaşları ülkeyi terk ederken, İsrail saldırılarına maruz kalan Lübnan halkı, harap olmuş yollarda ülkenin güneyinden kaçmaya çalışıyor.

Bu arada, İsrail ordusu sınırdaki asker sayısını artırmaya devam ediyor. 3.000 kadar yedek İsrail kuvveti göreve çağrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious