Roketsan füze üretimine hazır

Roketsan füze üretimine hazır.16583
  • Giriş : 03.02.2008 / 16:22:00

Savunma Sanayii Müsteşarlığı'nın öncülüğünde önemli savunma üretim projelerine katkı sağlayan ROKETSAN artık füze üretmeye hazır.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kara Kuvvetleri Komutanlığı tesislerinin ve birliklerinin nokta hava savunmasının sağlanması amacıyla tedariki planlanan füze sistemleri ihalesine ROKETSAN'ın dışında, başta Aselsan olmak üzere çok sayıda yerli ve yabancı savunma şirketinin de görev alarak katkı sağlamaları bekleniyor.

İlgili kuvvet komutanlıklarının ihtiyacı olan füze sistemlerinin tedarikine yönelik proje çalışmaları SSM tarafından yürütülüyor.

Avrupa konsorsiyumu için Stinger füzelerinin fırlatma ve uçuş motorlarını üreterek dünya savunma sanayi şirketleri arasına katılan ROKETSAN'ın geçen süre içinde de hava savunma simülasyon programlarını geliştirerek ve NATO'nun kısa ve çok kısa menzilli hava savunma programının fizibilite aşamasında da görev almıştı.

Bu süreçte kazandığı kabiliyetle şimdi SSM, 2007 yılı programına aldığı kısa, orta ve uzun menzilli füze sistemleri tedarik projelerine de hazırlanan ROKETSAN'da Türk Hava Kuvvetleri tesislerinin hava savunmasında görev alan Rapier Mk-2 füzelerinin de son entegrasyonu ve testlerin yapılarak bu aynı zamanda bu füzelerin kanat sistemleri için tek kaynak olarak görev görev almıştı.

AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious